Choć rywalizacja w sezonie 2022 – 2023 w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego wciąż trwa, a zespół Oxynetu Jarosław wciąż ma szanse na podium, menadżer klubu Kamil Dziukiewicz już kompletuje skład na kolejny. I wygląda na to, że Oxynet powalczy o coś więcej niż brąz…
To absolutnie jeden z najgłośniejszych transferów w polskim klubowym tenisie stołowym w ostatnich latach. Szeregi Oxynetu od następnego sezonu zasilił najlepszy afrykański tenisista stołowy, zajmujący obecnie 13. miejsce w światowym rankingu ITTF, Nigeryjczyk Quadri Aruna.
Prezes jarosławskiego klubu K. Dziukiewicz doskonale wie, jak smakują medale Drużynowych Mistrzostw Polski, i to te z najcenniejszego kruszcu. Nazbierało się ich już naprawdę sporo. Zespół z Jarosławia był wszak mistrzem Polski w 2018 i 2020 r., a z pewnością z pingpongistą tej klasy będzie kandydatem do złota także w sezonie 2023 – 2024.
Nigeryjczyk będzie pierwszym pingpongistą z Afryki, który zagra w LOTTO Superlidze. Pod koniec 2021 r. awansował do ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata w amerykańskim Houston. W najlepszej ósemce był także na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Łącznie trzy razy wystąpił w turniejach olimpijskich (także w Londynie i Tokio).
Podczas niedawnych niezwykle prestiżowych zawodów Singapore Smash pokonał m.in. znakomitego Japończyka Tomokazu Harimoto. W karierze 34-letni Q. Aruna wygrywał także m.in. z Niemcem Timo Bollem, Chińczykiem Liang Jingkunem, Wong Chun Tingiem z Hongkongu i wieloma innymi gwiazdami tenisa stołowego.
Nigeryjczyk grał już w Polsce. Kilka lat temu w barwach portugalskiego Sportingu Lizbona przeciwko Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w Lidze Mistrzów. Od tego czasu poczynił duże postępy. Obecnie Quadri jest zawodnikiem TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell. W lidze niemieckiej ma bilans 5-6 w tym sezonie. Pokonał m.in. Macieja Kubika, Deniego Kożula, Yuto Muramatsu, a przegrał m.in. z Qiu Dangiem, Lin Yun-Ju i Kanakiem Jha. Z Nigeryjczykiem rywalizowali także reprezentanci Polski, m.in. Jakub Dyjas, który przegrał z Q. Aruną 1:3 w ćwierćfinale turnieju WTT Contender w Tunisie w 2021 r.
Wiadomo, że w obecnego składu w Oxynecuie w przyszłym sezonie wystąpi Jaroslav Żmudenko. Q. Aruna i J. Żmudenko nie są jedynymi zawodnikami, których zakontraktował już K. Dziukiewicz. Kolejnym obcokrajowcem w jego talii będzie Hindus Harmeet Desai. Rodak występującego dwa lata temu w ówczesnym Kolpingu FRAC Sathiyana Gnanasekarana. Reprezentant Indii obecnie zajmuje 71. miejsce w światowym rankingu. Pochodzi z Surat. Wiadomo także, iż to nie koniec budowy zespołu. K. Dziukiewicz szykuje kolejne kontrakty. Szczegóły niebawem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze