Dzięki znacznej unijnej dotacji w Zamiechowie (w gminie Chłopice) trwa właśnie rozbudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków, obsługującej miejscowości: Łowce, Zamiechów, Lutków i Dobkowice.
Projekt „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Zamiechów” otrzymał 75-procentową dotację z funduszy Unii Europejskiej, czyli 2 mln 154 tys. 343 zł.Pozostałą część łącznej kwoty inwestycji (3 mln 415 tys. 749 zł) stanowią koszty własne gminy Chłopice. Prace budowlane, prowadzone przez firmę Mar-Bud, rozpoczęły się 9 stycznia br. Inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę istniejących obiektów (pompowni ścieków, hali technologicznej, zbiornika retencyjnego ścieków). W planach jest także stworzenie nowych obiektów, czyli: drugiego zbiornika retencyjnego ścieków, reaktora SBR oraz budynku odwadniania osadu.
– To bardzo ważna inwestycja dla naszej gminy. Zrealizowanie jej pozwoli nam na zwiększenie wydajności instalacji i stworzy rezerwę na nowe przyłączenia. Dzięki unijnej dotacji możliwa jest rozbudowa, która pozwoli na stabilne działanie oczyszczalni przez szereg kolejnych lat – powiedział wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż.
Koniec prac przewidziany jest na 1 czerwca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dwóch pracuje , a raczej haruje , a jeden cwaniaczek w płaszczyku i "kurwatce" pod brodą stoi i wnerwia ludzi poprzez prawdopodobnie głupie dogadywanie.. Zdejmij to cwaniaku jeden z siebie i zacznij zarabiać na swoje tzw. życie . Nikt na ciebie nie będzie zapieprzał.
Dwóch pracuje , a raczej haruje , a jeden cwaniaczek w płaszczyku i "kurwatce" pod brodą stoi i wnerwia ludzi poprzez prawdopodobnie głupie dogadywanie.. Zdejmij to cwaniaku jeden z siebie i zacznij zarabiać na swoje tzw. życie . Nikt na ciebie nie będzie zapieprzał.