6 stycznia Trzej Królowie przeszli ulicami setek miejscowości. Po raz czwarty zagościli też w Hermanowicach koło Przemyśla.
W asyście chorągwi oraz barwnych i rozśpiewanych korowodów królowie wyruszyli z trzech stron wioski do żłóbka, aby przypomnieć[paywall] o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat i oddać hołd Bożemu Dzieciątku.
Na całą miejscowość rozbrzmiewały kolędy śpiewane przy akompaniamencie instrumentów. Przed kościołem przedstawione zostały sceny przybycia Mędrców do króla Heroda. Następnie, po mszy św., pasterze oraz królowie oddali hołd i złożyli dary Nowonarodzonemu. Dołączyły do nich także najmłodsze dzieci ze szkoły i parafii. Aktorami byli uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej, wspierani przez kolegów ze starszych klas szkoły podstawowej.

fot. Michał Oniszko
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze