Reklama

Trzy medale Anny Brzyskiej, jeden Alana Kulczyckiego. Sukces uczniów SMS Jarosław

W Zielonej Górze rozegrane zostały Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów. Można było liczyć ma medale jarosławskich tenisistów stołowych, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i tak się stało! Anna Brzyska wyjechała z Winnego Grodu z trzema, Alan Kulczycki z jednym krążkiem. Gratulujemy!

Alan Kulczycki (KSTS Oxynet Jarosław) zdobył srebrny medal w deblu, w parze z Michałem Wandachowiczem. Duet ten przez turniej szedł jak nurza. Kolejno pokonał pary: Dawid Gala/Mikołaj Gerke 3:0, Kacper Szurlej/Dominik Soliło 3:1, Jacek Mitas/Bartłomiej Skórko 3:0, w półfinale Michał Gawlas/Kacper Głazowski 3:1. W finale zmierzyli się z Mateuszem Zalewskim i Mateuszem Żelengowskim i przegrali pechowo 2:3, mimo że prowadzili w setach 2:1.

Alan wystąpił także w grze pojedynczej, mieszanej i drużynowej. W singlu rozprawił się kolejno z: Mikołajem Gerkem 4:0, Karolem Kuflem 4:0 i Maciejem Dominem 4:0, by w ćwierćfinale przegrać z Rafałem Formelą 1:4.

Reklama

Alan Kulczycki zdobył w Zielonej Górze srebrny medal w grze podwójnej. Fot. Agnieszka Kulka

W rywalizacji drużynowej Alan zagrał z zawodnikami UKS Dojlidy Białystok (z tego klubu jest wypożyczony do Oxynetu) Michałem Wandachowiczem i Dawidem Chilickim. W grupie przeciwnikami byli AZS AWFiS Gdańsk i LKTS Luboń. Z oboma zespołami wygrali po 3:0, a Alan odniósł dwa zwycięstwa bez straty seta. W ćwierćfinale zaś przegrali z MRKS Gdańsk 1:3. A. Kulczycki pokonał Jana Sękowskiego 3:0 i uległ Rafałowi Formeli 2:3.

Reklama

W mikście partnerką Alana była Zuzanna Borek. Najpierw pokonali Mikołaja Gerkego i Natalię Maciałek 3:0, potem Dawida Malarza i Julię Zynę 3:0, by przegrać z Rafałem Formelą i Oliwią Wątor 0:3.

Trzy brązy Anny

Anna Brzyska wystąpiła w singlu, deblu i mikście. W singlu wygrała kolejno z: Emilią Skibą 4:0, Julią Bartkiewicz 4:0, Oliwią Wątor 4:3 (1/8 fnału), Ewą Krakowiak 4:1 (ćwierćfinał). W półfinale przegrała z Natalią Bogdanowicz 3:4, choć wygrywała w setach 2:0 i 3:2. W szóstym secie uległa rywalce 10:12. Zdobyła brąz.

Reklama

W grze podwójnej Ania zagrała w duecie z Oliwią Wątor. Pokonały pary Oliwia Osińska/Aleksandra Kuzio 3:0 i Marta Drąg/Klara Lemańska 3:1. W półfinale uległy Lilianie Przybył i Weronice Bobek 0:3. To był drugi brązowy medal wychowanki Kolpinga Jarosław.

W grze mieszanej Ania wystąpiła w parze z Miłoszem Sawczakiem. Wygrali kolejno z duetami: Maksymilian Sawina/Wiktoria Przybytkowska 3:0, Mateusz Sakowicz/Katarzyna Rajkowska 3:0, Karol Hubka/Aleksandra Guzik 3:0 (ćwierćfinał), by w półfinale uznać wyższość Michała Wandachowicza i Karoliny Hołdy 2:3.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2024 14:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama