W Zielonej Górze rozegrane zostały Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów. Można było liczyć ma medale jarosławskich tenisistów stołowych, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i tak się stało! Anna Brzyska wyjechała z Winnego Grodu z trzema, Alan Kulczycki z jednym krążkiem. Gratulujemy!
Alan Kulczycki (KSTS Oxynet Jarosław) zdobył srebrny medal w deblu, w parze z Michałem Wandachowiczem. Duet ten przez turniej szedł jak nurza. Kolejno pokonał pary: Dawid Gala/Mikołaj Gerke 3:0, Kacper Szurlej/Dominik Soliło 3:1, Jacek Mitas/Bartłomiej Skórko 3:0, w półfinale Michał Gawlas/Kacper Głazowski 3:1. W finale zmierzyli się z Mateuszem Zalewskim i Mateuszem Żelengowskim i przegrali pechowo 2:3, mimo że prowadzili w setach 2:1.
Alan wystąpił także w grze pojedynczej, mieszanej i drużynowej. W singlu rozprawił się kolejno z: Mikołajem Gerkem 4:0, Karolem Kuflem 4:0 i Maciejem Dominem 4:0, by w ćwierćfinale przegrać z Rafałem Formelą 1:4.

Alan Kulczycki zdobył w Zielonej Górze srebrny medal w grze podwójnej. Fot. Agnieszka Kulka
W rywalizacji drużynowej Alan zagrał z zawodnikami UKS Dojlidy Białystok (z tego klubu jest wypożyczony do Oxynetu) Michałem Wandachowiczem i Dawidem Chilickim. W grupie przeciwnikami byli AZS AWFiS Gdańsk i LKTS Luboń. Z oboma zespołami wygrali po 3:0, a Alan odniósł dwa zwycięstwa bez straty seta. W ćwierćfinale zaś przegrali z MRKS Gdańsk 1:3. A. Kulczycki pokonał Jana Sękowskiego 3:0 i uległ Rafałowi Formeli 2:3.
W mikście partnerką Alana była Zuzanna Borek. Najpierw pokonali Mikołaja Gerkego i Natalię Maciałek 3:0, potem Dawida Malarza i Julię Zynę 3:0, by przegrać z Rafałem Formelą i Oliwią Wątor 0:3.
Anna Brzyska wystąpiła w singlu, deblu i mikście. W singlu wygrała kolejno z: Emilią Skibą 4:0, Julią Bartkiewicz 4:0, Oliwią Wątor 4:3 (1/8 fnału), Ewą Krakowiak 4:1 (ćwierćfinał). W półfinale przegrała z Natalią Bogdanowicz 3:4, choć wygrywała w setach 2:0 i 3:2. W szóstym secie uległa rywalce 10:12. Zdobyła brąz.
W grze podwójnej Ania zagrała w duecie z Oliwią Wątor. Pokonały pary Oliwia Osińska/Aleksandra Kuzio 3:0 i Marta Drąg/Klara Lemańska 3:1. W półfinale uległy Lilianie Przybył i Weronice Bobek 0:3. To był drugi brązowy medal wychowanki Kolpinga Jarosław.
W grze mieszanej Ania wystąpiła w parze z Miłoszem Sawczakiem. Wygrali kolejno z duetami: Maksymilian Sawina/Wiktoria Przybytkowska 3:0, Mateusz Sakowicz/Katarzyna Rajkowska 3:0, Karol Hubka/Aleksandra Guzik 3:0 (ćwierćfinał), by w półfinale uznać wyższość Michała Wandachowicza i Karoliny Hołdy 2:3.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze