Reklama

Trzy nowe szkolne oddziały w przemyskich szkołach

28 czerwca br. upłynął termin składania podań o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. Władze miasta zaoferowały łącznie 31 oddziałów dla 976 uczniów (pozostawiając jeden, dwa oddziały w tzw. rezerwie). Symulację naboru, z udziałem dyrektorów szkół, przeprowadzono 1 lipca br.

Okazało się, że do przemyskich szkół ponadgimnazjalnych zgłosiła się większa liczba kandydatów niż wcześniej zakładano. Prezydent Przemyśla Robert Choma podjął więc decyzję o utworzeniu dwóch dodatkowych oddziałów w szkołach zawodowych[paywall]. Powstaną one w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1, funkcjonującej w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych przy ulicy Bakończyckiej oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 6, działającej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ulicy Dworskiego. Ostatecznie w roku szkolnym 2016 – 2017 funkcjonować będą 33 oddziały klas pierwszych, w tym 15 w liceach ogólnokształcących i 18 w szkołach zawodowych. Trzeci oddział klas pierwszych powstanie w jednym z gimnazjów.

– Do oficjalnej publikacji list zakwalifikowanych do przyjęcia uczniów dojdzie 15 lipca, po czym nastąpi etap potwierdzania woli podjęcia nauki, który będzie trwał do 25 lipca. Ogłoszenie list osób przyjętych oraz list wolnych miejsc nastąpi 26 lipca. Szkoły, w których będą wolne miejsca, ogłoszą rekrutację uzupełniającą, która potrwa do końca sierpnia – wyliczył rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości