Reklama

Trzy triumfy lekkoatletów UKS „Tempo 5” Przemyśl

24/09/2023 16:20

Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dworskiego w Przemyślu rozegrane zostały międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć młodych lekkoatletów UKS „Tempo 5”, gospodarzy imprezy.

autor: KiB

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 272 osób z rocznika 2008 – 2009, reprezentujących 37 klubów z Małopolski i Podkarpacia. Zawody były eliminacjami do mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Sportowcom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a to pozwoliło na osiąganie wartościowych wyników. Młodzi przemyscy lekkoatleci pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 6 medali (3 złote i 3 srebrne). Dzięki temu zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej oraz czwarte w klasyfikacji punktowej (25 pkt).

Reklama

Dwa złote krążki wywalczył Mateusz Stasiaczek (2008). Pierwszy w skoku wzwyż (168 cm), drugi w wieloskoku (12,02 m; rekord życiowy). Trzecie złoto trafiło do Franciszka Bieńki (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (43,40 m; rż). Srebrne medale zdobyli: Bartłomiej Kulpiński (2008) w biegu na 300 m (38,75 s; rż), Weronika Zając (2008) w biegu na 1000 m (3:14,84 min; rż) oraz Konrad Kowal (2008) w skoku wzwyż (165 cm; rż).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości