Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dworskiego w Przemyślu rozegrane zostały międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć młodych lekkoatletów UKS „Tempo 5”, gospodarzy imprezy.
autor: KiB
Do rywalizacji przystąpiło łącznie 272 osób z rocznika 2008 – 2009, reprezentujących 37 klubów z Małopolski i Podkarpacia. Zawody były eliminacjami do mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Sportowcom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a to pozwoliło na osiąganie wartościowych wyników. Młodzi przemyscy lekkoatleci pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 6 medali (3 złote i 3 srebrne). Dzięki temu zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej oraz czwarte w klasyfikacji punktowej (25 pkt).
Dwa złote krążki wywalczył Mateusz Stasiaczek (2008). Pierwszy w skoku wzwyż (168 cm), drugi w wieloskoku (12,02 m; rekord życiowy). Trzecie złoto trafiło do Franciszka Bieńki (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (43,40 m; rż). Srebrne medale zdobyli: Bartłomiej Kulpiński (2008) w biegu na 300 m (38,75 s; rż), Weronika Zając (2008) w biegu na 1000 m (3:14,84 min; rż) oraz Konrad Kowal (2008) w skoku wzwyż (165 cm; rż).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze