Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wśród mieszkańców terenów przygranicznych są tacy, którzy dorabiają sobie, parając się drobnym przemytem. Butelka wódki, parę paczek papierosów, jakieś słodycze i już jest parę groszy do renty. Jednak na celowniku służb granicznych są przede wszystkim „grube ryby”, czyli ci, którzy z przemytu uczynili jedyne i całkiem niezłe źródło utrzymania.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali całą rodzinę (51-letniego mężczyznę, jego żonę i ich 20-letniego syna), która, nie mając innych dochodów, żyła wyłącznie z przemytu. Rodzina mieszka w Korczowej, ale mają też drugi, niedawno wybudowany dom w Żołyni (powiat łańcucki). W środę, 4 stycznia, funkcjonariusze SG przeszukali obydwie posesje i znaleźli skrywane w nich 6 tysięcy 700 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Wartość kontrabandy oszacowano na 85 tysięcy złotych. Kolejnym mocnym dowodem na przemytniczą działalność była specjalna skrytka, którą funkcjonariusze odkryli w starym fordzie fiesta należącym do tej rodziny. Po zdjęciu zderzaka w skrytce znaleziono 800 paczek papierosów. Dodatkowo w starej kuchence gazowej, stojącej w piwnicy, funkcjonariusze znaleźli 3,5 litra alkoholu pochodzącego z Ukrainy. Członkowie rodziny przyznali, że zajmowali się kontrabandą i tylko z tego żyli. Usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tusk z całym PO też mają kontrabandę na kontach w bankach. I chodzą na wolności i dalej kręcą lody. A tu czepiają się ludzi, którzy - za pewne - przez kilka lat zbierali to o co ich siesądzi, a nie z dnia na dzień i już wielkie halooo. Może jeszce ich do więzienia wsadzicie dupki graniczne. Kuźwa jak czytam i słyszę, że "uszczuplono skarb państwa" to mam ochotę wysadzić całą ulicę wsiową w Wawie. A te skur...yny co roBią codziennie.... KRADNĄ!!! I uchodzi im to płazem.
Ale afera az wlos na glowie sie jerzy. Zgnebic i zaszczuc ludzi mandatami i sadami. Nikomu nie wpadlo na mysl zeby dac inna perspektywe tym osoba co zyja przy granicy ?? Z czego oni maja zyc ja sie pytam. Etaty w SG w Urzedzie Celnym i w Policji co roku jakos sie znajduja. Pytam sie a zaklady pracy gdzie sa?? Nie wszyscy moga wyjechac. Polska to dziki kraj a panstwo to nie przyjaciel obywatela tylko kat i ciemiezca. To nie wina rzadu tylko calego aparatu panstwowego ktory nie patrzy na czlowieka jak na obywatela tylko jak na przestepce i bandyte. Klany rodzinne i mafijne nami rzadza i operuja poczawszy od najnizszego stanowiska ale wszystkim sie wydaje ze to normale. Ludzie to nie jest normalne i nie do przyjecia w zdrowym panstwie.
dobrze im tak. im mniej takich tym lepiej dla naszego kraju !!! łapac takich skur,,,,
jaaaaa fest afera , niech w końcu zrozumieją ze tu inaczej nie ma życia bez przemytu !! jakby była dobra praca to nie ma co sie dziwić !a tak to siedzi duzo osób na dupach w domach bez pracy i chcą jakoś zarobić zeby mieli za co żyć !!!!
@adi A ty co w tych godzinach robisz przy kompie na ŻP? Nie masz pracy czy masz przerwę, a może ćwiczysz pawiana i udajesz bogatego. A może jesteś zwykłym 16 letnim bachorem na feriach któremu się nudzi?
Zgadza sie Ci na gorze przy korytach dopiero uszczuplają Skarb państwa i wlos z głowy im nie spada. Dajcie ludziom pracę i godziwe zarobki, to nie będą się parać przemytem, a ,zyć z czegoś trzeba.
kilkuset sejmowych ......... to co?! oni to dopiero zyja pasożytniczo na nas a nie czepiac sie ludzi co kombinują jak przezyc w tym beznadziejnym miescie pozbawionym wszelkich perspektyw na wzrost gospodarczy i realna prace za godziwe pensje!
Tusk z całym PO też mają kontrabandę na kontach w bankach. I chodzą na wolności i dalej kręcą lody. A tu czepiają się ludzi, którzy - za pewne - przez kilka lat zbierali to o co ich siesądzi, a nie z dnia na dzień i już wielkie halooo. Może jeszce ich do więzienia wsadzicie dupki graniczne. Kuźwa jak czytam i słyszę, że "uszczuplono skarb państwa" to mam ochotę wysadzić całą ulicę wsiową w Wawie. A te skur...yny co roBią codziennie.... KRADNĄ!!! I uchodzi im to płazem.
Ale afera az wlos na glowie sie jerzy. Zgnebic i zaszczuc ludzi mandatami i sadami. Nikomu nie wpadlo na mysl zeby dac inna perspektywe tym osoba co zyja przy granicy ?? Z czego oni maja zyc ja sie pytam. Etaty w SG w Urzedzie Celnym i w Policji co roku jakos sie znajduja. Pytam sie a zaklady pracy gdzie sa?? Nie wszyscy moga wyjechac. Polska to dziki kraj a panstwo to nie przyjaciel obywatela tylko kat i ciemiezca. To nie wina rzadu tylko calego aparatu panstwowego ktory nie patrzy na czlowieka jak na obywatela tylko jak na przestepce i bandyte. Klany rodzinne i mafijne nami rzadza i operuja poczawszy od najnizszego stanowiska ale wszystkim sie wydaje ze to normale. Ludzie to nie jest normalne i nie do przyjecia w zdrowym panstwie.
dobrze im tak. im mniej takich tym lepiej dla naszego kraju !!! łapac takich skur,,,,