Reklama

Trzyosobowa rodzina żyła wyłącznie z przemytu

06/02/2015 18:07

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wśród mieszkańców terenów przygranicznych są tacy, którzy dorabiają sobie, parając się drobnym przemytem. Butelka wódki, parę paczek papierosów, jakieś słodycze i już jest parę groszy do renty. Jednak na celowniku służb granicznych są przede wszystkim „grube ryby”, czyli ci, którzy z przemytu uczynili jedyne i całkiem niezłe źródło utrzymania.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali całą rodzinę (51-letniego mężczyznę, jego żonę i ich 20-letniego syna), która, nie mając innych dochodów, żyła wyłącznie z przemytu. Rodzina mieszka w Korczowej, ale mają też drugi, niedawno wybudowany dom w Żołyni (powiat łańcucki). W środę, 4 stycznia, funkcjonariusze SG przeszukali obydwie posesje i znaleźli skrywane w nich 6 tysięcy 700 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Wartość kontrabandy oszacowano na 85 tysięcy złotych. Kolejnym mocnym dowodem na przemytniczą działalność była specjalna skrytka, którą funkcjonariusze odkryli w starym fordzie fiesta należącym do tej rodziny. Po zdjęciu zderzaka w skrytce znaleziono 800 paczek papierosów. Dodatkowo w starej kuchence gazowej, stojącej w piwnicy, funkcjonariusze znaleźli 3,5 litra alkoholu pochodzącego z Ukrainy. Członkowie rodziny przyznali, że zajmowali się kontrabandą i tylko z tego żyli. Usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Irek - niezalogowany 2015-02-06 21:52:01

    Tusk z całym PO też mają kontrabandę na kontach w bankach. I chodzą na wolności i dalej kręcą lody. A tu czepiają się ludzi, którzy - za pewne - przez kilka lat zbierali to o co ich siesądzi, a nie z dnia na dzień i już wielkie halooo. Może jeszce ich do więzienia wsadzicie dupki graniczne. Kuźwa jak czytam i słyszę, że "uszczuplono skarb państwa" to mam ochotę wysadzić całą ulicę wsiową w Wawie. A te skur...yny co roBią codziennie.... KRADNĄ!!! I uchodzi im to płazem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    myslacy.. - niezalogowany 2015-02-07 13:14:04

    Ale afera az wlos na glowie sie jerzy. Zgnebic i zaszczuc ludzi mandatami i sadami. Nikomu nie wpadlo na mysl zeby dac inna perspektywe tym osoba co zyja przy granicy ?? Z czego oni maja zyc ja sie pytam.  Etaty w SG w Urzedzie Celnym i w Policji co roku jakos sie znajduja. Pytam sie a zaklady pracy gdzie sa?? Nie wszyscy moga wyjechac. Polska to dziki kraj a panstwo to nie przyjaciel obywatela tylko kat i ciemiezca. To nie wina rzadu tylko calego aparatu panstwowego ktory nie patrzy na czlowieka jak na obywatela tylko jak na przestepce i bandyte. Klany rodzinne i mafijne nami rzadza i operuja poczawszy od najnizszego stanowiska ale wszystkim sie wydaje ze to normale. Ludzie to nie jest normalne i nie do przyjecia w zdrowym panstwie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adi - niezalogowany 2015-02-07 13:38:58

    dobrze im tak. im mniej takich tym lepiej dla naszego kraju !!! łapac takich skur,,,,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama