Reklama

Tup, tup, idzie już… Mikołaja na przemyski Rynek przywiózł 2 tysiące paczek

09/12/2022 16:54

Początkiem grudnia do najmłodszych mieszkańców miasta przybył św. Mikołaj.

Już kilka minut przed piętnastą Rynek zapełniły dzieci – najczęściej z mamami, bo ojcowie w tym czasie czekali na mundialowi mecz. Oczekując na gościa, najmłodsi słuchali piosenek w wykonaniu Klubu Piosenki przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Następnie obejrzeli zabawny[paywall] spektakl pt. „Mikołajowe tajemnice” w wykonaniu katowickiego teatru „Prymat”. Bajka była o tym, że Mikołaj potrzebował pomocników do pakowania prezentów i zgłosiły się dwa zabawne pingwiny – niesforna Albina i Lukrecja, która zamiast pakować słodycze do paczek, sama je zjadała, ale wreszcie Mikołaj sobie poradził, a dzieci nauczyły się nowej piosenki.

Kiedy dotarł sygnał, że oczekiwany gość zbliża się ulicą Kazimierza Wielkiego, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 zaśpiewał tradycyjną już piosenkę o tym, że: „Tup, tup, idzie już. Święty Mikołaj jest tuż-tuż”.

Wtedy w orszaku uformowanym przez szczudlarzy z krakowskiego teatru „Kalejdoskop” na Rynek wszedł św. Mikołaj, który z estrady przywitał się z dziećmi i widząc ogromny tłum, poprosił pomocników, żeby rozdali ponad dwa tysiące przygotowanych paczek z prezentami.

Jak zwykle organizatorami mikołajowej imprezy byli Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” oraz prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W tym roku, ze względu na kryzys, Mikołaj zrezygnował z wystawnych sań i przyszedł do dzieci na piechotę, natomiast z powodu troski o czyste powietrze zrezygnowano z kawalkady motocyklistów. Pomimo tego impreza się udała, o czym świadczyły miny dzieciaków.

Reklama


Sponsorzy, dzięki którym udało się przygotować ponad dwa tysiące paczek:

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, Straż Ochrony Kolei w Przemyślu, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej w Przemyślu, Służba Więzienna w Przemyślu, Ewa Sawicka oraz Monika Jaworska (radne Rady Miejskiej w Przemyślu), Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Przemyślu, Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu, Zarząd Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z.o.o w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z.o.o, Piotruś Pan sp. z.o.o w Przemyślu.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Mikołajowe widowisko w wykonaniu teatru „Prymat”.


fot.Jacek Szwic
Mikołaj w drodze na Rynek.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama