Filmową opowieść o pozarządowej organizacji z Podkarpacia – Stowarzyszeniu Folkowisko działającym we wsi Gorajec w gm. Cieszanów – zaprezentują europejskie stacje telewizyjne skupione w grupie CIRCOM Regional (Europejskim Stowarzyszeniu Telewizji Regionalnych, które skupia blisko 400 regionalnych stacji telewizyjnych z 38 krajów Europy).
– Na jej potrzeby TVP Rzeszów przygotowało reportaż o działalności stowarzyszenia, którego kampanie społeczne, happeningi i wyjątkowy festiwal zasłynęły w całej Europie – informuje Marcin Piotrowski, dyrektor Festiwalu Kultury Pogranicza „Folkowisko”. Materiał o podkarpackim stowarzyszeniu zostanie wyemitowany w europejskich telewizjach regionalnych. O organizacji działającej na rzecz swojej małej ojczyzny usłyszą więc widzowie od Hiszpanii po Estonię.
Warto przypomnieć, że w ubiegłym Festiwal Folkowisko znalazł się na honorowej liście najlepszych festiwali Europy i został nagrodzony za: lokalne zaangażowanie, globalną perspektywę oraz poziom artystyczny. Tym samym znalazł się w gronie takich festiwali, jak: Fama, Camereimage, Malta Festival czy Wratislavia Cantans.
Tegoroczna, 6. edycja Festiwalu Folkowisko – sztandarowego przedsięwzięcia stowarzyszenia – odbędzie się w Chutorze Gorajec w dniach 8 – 10 lipca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ще не вмерла України ні слава, ні воля
Ku pamięciUkraińcy z wiochy Gorajec spalili wieś Rudka i wymordowali jej mieszkańców, tylko dlatego, że byli Polakami
Zazdrość bierze. Podkarpacie pewnie jest dumne z takiej działalności Stowarzyszenia Folkowisko. Sławią ich w całęj Europie!!
UPAdlińcy chwalą swoje. Poza tym Jan i Staś to ta sama osoba. IP was zdradza, Tryzuby
Niestety podkarpacie to już tylko jedno wielkie folkowisko .
Oby tak dalej FOLKOWISKO!!!
Ще не вмерла України ні слава, ні воля
Ku pamięciUkraińcy z wiochy Gorajec spalili wieś Rudka i wymordowali jej mieszkańców, tylko dlatego, że byli Polakami