W Zespole Szkół w Kaszycach odbyło się w widowisko słowno-muzyczne „Podaruj czas...”. Organizatorzy przedsięwzięcia połączyli w obchody Dnia Dziecka, Matki i Ojca. Ten dzień ten był także podsumowaniem całorocznych działań na w ramach projektu pod hasłem „Wspólnie spędzony czas uczy, bawi i rozwija nas”, będącego elementem programu Fundacji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń „Z PZU po lekcjach”.
Baśniowe postaci będące bohaterami spektaklu przekazały widzom treści związane z rodziną i postępowaniem w życiu. W programie wzięły udział wszystkie dzieci z placówki w Kaszycach, od przedszkola do klasy VI. Chwile wzruszeń uzupełniło... rozdanie rodzicom samodzielnie wykonanych przez uczniów prezentów[paywall]. Następnie dyrektor szkoły, a zarazem koordynator projektu Renata Łaskarzewska podsumowała zrealizowane działania: sportowe, teatralne, plastyczne, matematyczne, muzyczne, redakcyjne, czytelnicze, językowe, wyrównujące braki edukacyjne u dzieci, a także organizowane wyjazdy i wycieczki dofinansowywane przez Fundację PZU. Prezes Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna Kaszyce Anna Bawoł wręczyła nagrody laureatom konkursu literackiego „Bajki Wam niosę...”. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Wyrwa, drugie – Iga Szybiak, trzecie – Klaudia Badowicz, zaś wyróżnienie otrzymała Kamila Duda. Nagrodę otrzymał ponadto Filip Lorenowicz jako autor baśni.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze