Reklama

Twórczość Wioletty Pantuły pokazana

W klubie Osiedlowym „Salezjańskie” Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Glazera doszło do otwarcia wystawy obrazów olejnych Wioletty Pantuły, przemyskiej artystki.

Pani Wioletta na co dzień jest wizażystką. Wiedzę z zakresu malarstwa zdobywała w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Artystycznej o profilu sztuk plastycznych z pododdziałem pedagogiczno-psychologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak sama mówi, wzoruje się na impresjonistach, unika form surrealistycznych[paywall]. Brała udział m.in. w konkursie pod hasłem „Glina zamieniła się w skałę”, organizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu, gdzie otrzymała pierwszą nagrodę (5-dniowy pobyt na Litwie). Z powodzeniem wykonuje kopie sławnych obrazów, jak np. obraz Chrystusa Miłosiernego, który ubogaca wnętrze kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej. Otwarciu wystawy jej prac towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Alicję Chruścicką, przedstawiająca całokształt twórczości artystki, łącznie z pokazaniem obrazów wykonanych technika komputerową.

– Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk twórczych Przemyśla i mieszkańców pobliskich osiedli. Prace można oglądać w naszym klubie w godzinach otwarcia do 10 czerwca – powiedziała A. Chruścicka.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama