W klubie Osiedlowym „Salezjańskie” Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Glazera doszło do otwarcia wystawy obrazów olejnych Wioletty Pantuły, przemyskiej artystki.
Pani Wioletta na co dzień jest wizażystką. Wiedzę z zakresu malarstwa zdobywała w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Artystycznej o profilu sztuk plastycznych z pododdziałem pedagogiczno-psychologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak sama mówi, wzoruje się na impresjonistach, unika form surrealistycznych[paywall]. Brała udział m.in. w konkursie pod hasłem „Glina zamieniła się w skałę”, organizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu, gdzie otrzymała pierwszą nagrodę (5-dniowy pobyt na Litwie). Z powodzeniem wykonuje kopie sławnych obrazów, jak np. obraz Chrystusa Miłosiernego, który ubogaca wnętrze kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej. Otwarciu wystawy jej prac towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Alicję Chruścicką, przedstawiająca całokształt twórczości artystki, łącznie z pokazaniem obrazów wykonanych technika komputerową.
– Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk twórczych Przemyśla i mieszkańców pobliskich osiedli. Prace można oglądać w naszym klubie w godzinach otwarcia do 10 czerwca – powiedziała A. Chruścicka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze