Reklama

„Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem” w Prokuraturze Rejonowej w Przeworsku

10/02/2015 08:48

W dniach od 23 do 28 lutego prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku będą do dyspozycji wszystkich, którzy zgłoszą się o pomoc. Pokrzywdzonym petentom udzielane będą informacje w zakresie niezbędnym do realizacji ich uprawnień procesowych.

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

Tegoroczna formuła „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest kontynuacją przyjętej formuły. Do 2010 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Polsce był organizowany w sądach, gdzie odbywały się dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem porad prawnych udzielali prawnicy reprezentujący różne grupy zawodowe.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-02-10 12:10:10

    Dlaczego tylko tydzień pomocy dla pokrzywdzonych , a resztę dla przestępców. Pokrzywdzeni chcą równouprawnienia i tyle samo dni pomocy co przestępcy.W jaki sposób Prokuratorzy z przeworska mogą pomóc mieszkańcom regionu, jęsli ktoś się zgłosi że w Sądzie ginely akta, rozprawa była bez wymaganego składu, a temu wszystkiemu przyglądał się Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, który był na rozprawie.W jaki sposób Prokurator odpowie osobie która , aby nie iść do wojska musiała dać w łapę , aby zmieniono kategorię , a po roku okazało się że nie ma już zasadniczej służby wojskowej i tak naprawdę łapówka była niepotrzebna. Odpowiedz będzie , nie przejmuj się Ja też płaciłem (Szef Prokuratury Rejonowej w Przeworsku ma załatwianą kategorię wojskową , którą załatwiał Jan Strączek).Jeśli jako poszkodowani poszli by byli pracownicy Cukrowni i powiedzieli że Prokuratura nie interweniowała , gdy burzyli zabytek Cukrownie Przeworsk, co by odpowiedzieli ?- Polacy nic się nie stało, My szanujemy tylko biznesmenów , a nie frajerów .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama