Reklama

Tylko 1 zł za godzinę parkowania?

22/09/2015 15:33

200 tysięcy złotych rocznie straci budżet miasta na nowych zasadach dotyczących płatnego parkowania w mieście. Zyskają natomiast kierowcy w kieszeni, których zostanie więcej pieniędzy. Podczas czwartkowej, 24 bm. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.

Wprowadzenie nowych zasad parkowania to inicjatywa członków Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej. Przygotowali oni własny projekt uchwały i zbierali pod nim podpisy.

– Projekt w założeniu ma pobudzić [paywall] ruch gospodarczy w tradycyjnych placówkach handlowych i usługowych, a równocześnie uczynić miasto bardziej przyjaznym codziennym użytkownikom i turystom – tak kilka tygodni temu tłumaczył Błażej Wilk, rzecznik prasowy Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu. –Podobne inicjatywy do naszej są podejmowane w wielu polskich miastach m.in. w Tarnowie, Włocławku i Krośnie – przekonuje.

Reklama

Projekt uchwały zakładał obniżenie opłaty za 1 godzinę parkowania z 2 do 1 zł. Każda następna to wydatek 2 zł. Zaproponowano także zwolnienie z opłaty osób, które parkując na Rybim Placu przedstawią paragon ze sklepu, restauracji lub punktu usługowego na starówce. Przedstawiciele Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej postulowali ponadto zniesienie pobierania opłat za parkingi w soboty. Obecnie jedynie w niedzielę możliwe jest darmowe pozostawianie pojazdów w wyznaczonych do tego miejscach parkingowych w mieście. Propozycje kupców spotkały się z zainteresowaniem radnych, którzy przygotowali stosowny projekt uchwały parkingowej. Rozpatrzą go podczas zaplanowanej w czwartek sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. W dokumencie uwzględniono większość pomysłów Kongregacji z wyjątkiem kwestii zwolnienia z opłat za parkowanie na Rybim Placu. Konsekwencją nowych opłat będą mniejsze o 200 tysięcy złotych roczne wpływy do budżetu samorządu. W nadsańskim mieście istnieje 655 miejsc parkingowych. W 2013 roku dochód z nich wyniósł ponad 993 tysiące zł, a rok temu ponad 1 milion złotych.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    podróżnik - niezalogowany 2015-09-22 17:22:34

    Przemyśl uważany jest i przedstawiany przez włodarzy jako miasto turystyczne, tyle że przyjezdni chcąc pozwiedzać czy pospacerować po mieście muszą płacić za parkingi.Bardzo zachęcające... np. na Mazurach każde miasto portowe ma darmowy parking

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2015-09-22 20:33:08

    Niech władze miasta dalej liżą dupę klerowi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pawel - niezalogowany 2015-09-23 07:46:53

    Zyskają natomiast kierowcy w kieszeni, których zostanie więcej pieniędzy."Czy ktoś może to zdanie przetłumaczyć na polski?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama