200 tysięcy złotych rocznie straci budżet miasta na nowych zasadach dotyczących płatnego parkowania w mieście. Zyskają natomiast kierowcy w kieszeni, których zostanie więcej pieniędzy. Podczas czwartkowej, 24 bm. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.
Wprowadzenie nowych zasad parkowania to inicjatywa członków Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej. Przygotowali oni własny projekt uchwały i zbierali pod nim podpisy.
– Projekt w założeniu ma pobudzić [paywall] ruch gospodarczy w tradycyjnych placówkach handlowych i usługowych, a równocześnie uczynić miasto bardziej przyjaznym codziennym użytkownikom i turystom – tak kilka tygodni temu tłumaczył Błażej Wilk, rzecznik prasowy Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu. –Podobne inicjatywy do naszej są podejmowane w wielu polskich miastach m.in. w Tarnowie, Włocławku i Krośnie – przekonuje.
Projekt uchwały zakładał obniżenie opłaty za 1 godzinę parkowania z 2 do 1 zł. Każda następna to wydatek 2 zł. Zaproponowano także zwolnienie z opłaty osób, które parkując na Rybim Placu przedstawią paragon ze sklepu, restauracji lub punktu usługowego na starówce. Przedstawiciele Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej postulowali ponadto zniesienie pobierania opłat za parkingi w soboty. Obecnie jedynie w niedzielę możliwe jest darmowe pozostawianie pojazdów w wyznaczonych do tego miejscach parkingowych w mieście. Propozycje kupców spotkały się z zainteresowaniem radnych, którzy przygotowali stosowny projekt uchwały parkingowej. Rozpatrzą go podczas zaplanowanej w czwartek sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. W dokumencie uwzględniono większość pomysłów Kongregacji z wyjątkiem kwestii zwolnienia z opłat za parkowanie na Rybim Placu. Konsekwencją nowych opłat będą mniejsze o 200 tysięcy złotych roczne wpływy do budżetu samorządu. W nadsańskim mieście istnieje 655 miejsc parkingowych. W 2013 roku dochód z nich wyniósł ponad 993 tysiące zł, a rok temu ponad 1 milion złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyśl uważany jest i przedstawiany przez włodarzy jako miasto turystyczne, tyle że przyjezdni chcąc pozwiedzać czy pospacerować po mieście muszą płacić za parkingi.Bardzo zachęcające... np. na Mazurach każde miasto portowe ma darmowy parking
Niech władze miasta dalej liżą dupę klerowi.
Zyskają natomiast kierowcy w kieszeni, których zostanie więcej pieniędzy."Czy ktoś może to zdanie przetłumaczyć na polski?
Nie wiecie jak robić ??Kupcie bilet za dwa złote, parkujecie 10 minut i wyjazd, strata 2 zł???? Nie , oddajecie bilet temu kto wjeżdża na parking . i ten gość też parkując 10 minut oddaje następnemu kierowcy bilet. Tak żeby nie przekroczyć godziny. Teraz parkując 10 minut i płacąc 2 zł to wpływ dla miasta jest ogromny. a jak będziemy się dzielić biletem niewykorzystanym czasowo za który zapłaciliśmy to będzie też spadek kasy dla miasta !! 2 zł za 10 minut parkowania X 6 = 12 zł za godzinę . Pomyślcie o tym !!!Trzeba myśleć o innych , nie tylko o sobie. Jeżeli Ty się podzielisz biletem niewykorzystanym czasowo to ktoś też odda Ci swój !!
A ja zycze miastu,aby w koncu znalazl sie wlasciciel tego placu i powiedzial miastu;wynoch to moje!!!
Czyli co, trendy rosyjsko-białoruskie? Zamiast jak cywilizowany świat zniechęcać kierowców do wjeżdżania do centrum, my idziemy śladem sowietów. A miał być kierunek na zachód (w myśleniu też).
Przemyśl uważany jest i przedstawiany przez włodarzy jako miasto turystyczne, tyle że przyjezdni chcąc pozwiedzać czy pospacerować po mieście muszą płacić za parkingi.Bardzo zachęcające... np. na Mazurach każde miasto portowe ma darmowy parking
Niech władze miasta dalej liżą dupę klerowi.
Zyskają natomiast kierowcy w kieszeni, których zostanie więcej pieniędzy."Czy ktoś może to zdanie przetłumaczyć na polski?