Reklama

Tysiąc odblasków z WORD-u dla poprawy bezpieczeństwa

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu Maciej Kamiński przekazał na ręce komendanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, podinspektora Piotra Mazura, tysiąc opasek odblaskowych. Niebawem zostaną rozdane przez policjantów wszystkim chętnym. – Niechronieni uczestnicy ruchu będą widoczni na drodze. Wszystkim nam bardzo zależy na bezpieczeństwie, zwłaszcza pieszych – powiedział M. Kamiński.

W okresie jesienno-zimowym wcześnie zapada zmrok, pojawiają się opady deszczu, śniegu i mgły – to warunki, które stawiają przed kierowcami, pieszymi oraz innymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego wysokie wymagania. W tym właśnie okresie[paywall] najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

– Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, nasi policjanci angażują się w szereg działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do nich należy promowanie używania odblasków, także wśród osób starszych. Ich noszenie nie jest niczym wstydliwym, a może uratować życie – stwierdziła oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji starszy aspirant Małgorzata Czechowska.

Do przekazania odblasków doszło 2 grudnia br. w siedzibie WORD-u. Z rąk M. Kamińskiego odebrali je komendant KMP w Przemyślu podinspektor Piotr Mazur i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Przemyślu aspirant sztabowy Jakub Bosak. Nie była to pierwsza tego typu współpraca na linii WORD Przemyśl – KMP Przemyśl.

– Wspieramy inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, szczególnie te, które podejmują policjanci. Już planujemy kolejne działania wspólnie z Komendą Miejską Policji w Przemyślu na rzecz promocji noszenia odblasków – zapewnił dyrektor WORD-u M. Kamiński.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2020-12-12 08:53:07

    Brawo! Super inicjatywa!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Remek - niezalogowany 2020-12-12 09:11:23

    No no, tak z własnej kieszeni kupić odblaski i przekazać innym, dla bezpieczeństwa, to rzeczywiście akt filantropii wyższego kalibru.  Powiem więcej, Owsiak niech się uczy.  Brawa i jeszcze raz brawa za te odblaski.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obserwator - niezalogowany 2020-12-12 09:49:26

    Ma wielkie serce  nasz kochany pan przewodniczący  hahaha .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama