Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu Maciej Kamiński przekazał na ręce komendanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, podinspektora Piotra Mazura, tysiąc opasek odblaskowych. Niebawem zostaną rozdane przez policjantów wszystkim chętnym. – Niechronieni uczestnicy ruchu będą widoczni na drodze. Wszystkim nam bardzo zależy na bezpieczeństwie, zwłaszcza pieszych – powiedział M. Kamiński.
W okresie jesienno-zimowym wcześnie zapada zmrok, pojawiają się opady deszczu, śniegu i mgły – to warunki, które stawiają przed kierowcami, pieszymi oraz innymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego wysokie wymagania. W tym właśnie okresie[paywall] najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.
– Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, nasi policjanci angażują się w szereg działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do nich należy promowanie używania odblasków, także wśród osób starszych. Ich noszenie nie jest niczym wstydliwym, a może uratować życie – stwierdziła oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji starszy aspirant Małgorzata Czechowska.
Do przekazania odblasków doszło 2 grudnia br. w siedzibie WORD-u. Z rąk M. Kamińskiego odebrali je komendant KMP w Przemyślu podinspektor Piotr Mazur i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Przemyślu aspirant sztabowy Jakub Bosak. Nie była to pierwsza tego typu współpraca na linii WORD Przemyśl – KMP Przemyśl.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No no, tak z własnej kieszeni kupić odblaski i przekazać innym, dla bezpieczeństwa, to rzeczywiście akt filantropii wyższego kalibru. Powiem więcej, Owsiak niech się uczy. Brawa i jeszcze raz brawa za te odblaski.
Ma wielkie serce nasz kochany pan przewodniczący hahaha .
ale jak Policja bedzie rozdawać odblaski pieszym jak oni tylko jeżdza
Upokarzające moim zdaniem dla miasta Przemyśla jest to, że szef tutejszej drogówki nie jest nawet w korpusie oficerskim.
Zapewne z tego, że Kamiński kupił to z kasy publicznej i z niego filantrop jak z koziej d... trąba.
żenada czego się nie zrobi aby tylko była fotka tragikomiczne to już jest jutro otworze lodówkę a tu cyk Kamiński
Brawo! Super inicjatywa!
No no, tak z własnej kieszeni kupić odblaski i przekazać innym, dla bezpieczeństwa, to rzeczywiście akt filantropii wyższego kalibru. Powiem więcej, Owsiak niech się uczy. Brawa i jeszcze raz brawa za te odblaski.
Ma wielkie serce nasz kochany pan przewodniczący hahaha .