Reklama

Tysiąc złotych podwyżki dla nauczycieli?

Od 1 stycznia 2019 r. nauczyciele będą zarabiać więcej. O 5 procent. Po odciągnięciu podatku będą to „grosze”. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego uważają, że to zbyt mało. Żądają dla belfrów wprowadzenia pensji o tysiąc złotych wyższych.

Obecnie nauczyciel stażysta ze wszystkimi dodatkami zarabia 2 tys. 900 zł brutto. „Na rękę” to kilkaset złotych mniej. Nauczyciel dyplomowany średnio otrzymuje 5 tys. 336 zł. Planowana podwyżka tym pierwszym ma dać 145 zł więcej, drugim 266 zł więcej[paywall]. – Wciąż nie możemy się dogadać w sprawie wysokości podwyżki dla nauczycieli. Rząd chce podnieść im pensje o pięć procent, ale my cały czas stoimy na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby przez trzy lata w każdym roku podwyżki wynosiły dziesięć procent – wyjaśnił prezes podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak. – Ministerstwo Finansów nie zgodziło się, więc żądamy, aby od 1 stycznia 2019 roku nauczyciele dostawali miesięcznie tysiąc złotych brutto więcej. Dlaczego? Bo kiedy uczestniczyłem w obradach Rady Dialogu Społecznego, wyliczyliśmy, że biorąc pod uwagę średnie pensje czterech stopni awansu zawodowego pedagogów, są one niższe od zarobków kasjerki dyskontów spożywczych. Oczywiście nie mam najmniejszych wątpliwości, że ci pracownicy powinni zarabiać tak, jak zarabiają, bo mają ciężką pracę, ale praca nauczycieli do łatwych także nie należy – dodał.

Czy postulaty ZNP zostaną uwzględnione? Trudno wyrokować, ale – patrząc na poprzednie próby – trudno w to uwierzyć...


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kook - niezalogowany 2018-09-02 18:24:05

    Czytałem wywiad z nauczycielami na <a href="http://mrfashion.pl">mrfashion.pl</a> i być może tak się wydarzy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-09-02 23:17:01

    Z roku na rok coraz bardziej ryją berety, ogłupiają i chcą za to jeszcze więcej pieniędzy...nosz kyrwa!!!YOUTUBE.COM - SZKOLNICTWO TO SZKODNICTWO! UWAGA! W BUDACH RYJĄ BERETY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2018-09-03 07:49:58

    Ciebie by i geniusz nie nauczył,  NOŻ (wzmocnione NO!). Noż spadaj!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama