Od 1 stycznia 2019 r. nauczyciele będą zarabiać więcej. O 5 procent. Po odciągnięciu podatku będą to „grosze”. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego uważają, że to zbyt mało. Żądają dla belfrów wprowadzenia pensji o tysiąc złotych wyższych.
Obecnie nauczyciel stażysta ze wszystkimi dodatkami zarabia 2 tys. 900 zł brutto. „Na rękę” to kilkaset złotych mniej. Nauczyciel dyplomowany średnio otrzymuje 5 tys. 336 zł. Planowana podwyżka tym pierwszym ma dać 145 zł więcej, drugim 266 zł więcej[paywall]. – Wciąż nie możemy się dogadać w sprawie wysokości podwyżki dla nauczycieli. Rząd chce podnieść im pensje o pięć procent, ale my cały czas stoimy na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby przez trzy lata w każdym roku podwyżki wynosiły dziesięć procent – wyjaśnił prezes podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak. – Ministerstwo Finansów nie zgodziło się, więc żądamy, aby od 1 stycznia 2019 roku nauczyciele dostawali miesięcznie tysiąc złotych brutto więcej. Dlaczego? Bo kiedy uczestniczyłem w obradach Rady Dialogu Społecznego, wyliczyliśmy, że biorąc pod uwagę średnie pensje czterech stopni awansu zawodowego pedagogów, są one niższe od zarobków kasjerki dyskontów spożywczych. Oczywiście nie mam najmniejszych wątpliwości, że ci pracownicy powinni zarabiać tak, jak zarabiają, bo mają ciężką pracę, ale praca nauczycieli do łatwych także nie należy – dodał.
Czy postulaty ZNP zostaną uwzględnione? Trudno wyrokować, ale – patrząc na poprzednie próby – trudno w to uwierzyć...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czytałem wywiad z nauczycielami na <a href="http://mrfashion.pl">mrfashion.pl</a> i być może tak się wydarzy.
Z roku na rok coraz bardziej ryją berety, ogłupiają i chcą za to jeszcze więcej pieniędzy...nosz kyrwa!!!YOUTUBE.COM - SZKOLNICTWO TO SZKODNICTWO! UWAGA! W BUDACH RYJĄ BERETY
Ciebie by i geniusz nie nauczył, NOŻ (wzmocnione NO!). Noż spadaj!
ZA CO? NIE PRZYKŁADAJĄ SIĘ DO PRACY LUDZIE DZIECI NA KOREPETYCJE WYSYŁAJĄ A. NAUCZYCIEL W SZKOLE POWINIEN NAUCZYĆ DZIECKO A NIE RODZIC W DOMU ZA TO MAJĄ CHYBA PŁACONE.
Nauczycielom nigdy nie jest dość . Ciągle mało i mało.Pracują 20 godzin w tygodniu,święta wolne, soboty niedziele wolne, ferie zimowe wolne,świąteczne oczywiście wolne,wakacje wolne .Jak nie wiesz co chcesz robić w życiu zostań nauczycielem a jak nawet tego nie umiesz zostań nauczycielem Wf
to jest robota marzenie wiem co mówie bo mam znajomych co sa nauczycielami 20 godzin w tygodniu. plus 13 dodatki im sie wełbach poprzewracał sprywatyzowac szkoły wszystkie i wtedy niech i podwyszaja o ile chcą. Szkoła za każdego ucznia ma kase to jest chore przepuszczaj nawet tłumanów a jak maja problemy to w szczególności tumanów rozrabiaków. Bija sie o uczniów jak najwięcej nie kazdy musi byc belfrem i nie wszyscy muszą kończyć szkoły
Ciągle im mało. Tyle ludzi żyje za najniższą krajową. Jak im tak zle niech zmienia pracę. Ja szukam pracy w zawodzie nauczyciela od dwóch lat, mam bardzo dobre kwalifikacje. Chciałabym zarabiać 2900 na rękę jako nauczyciel stażysta. Ale nie ma miejsc bo ciągle kogoś wpychaja. Wujek szwagra drugiego meza ma niepracujaca corke to bach na nauczycielke i 3 klasa szkoly sredniej tuz przed matura nie wie kto to Milosz i Baczyński bo Pani nauczycielka jeszcze tego nie miala na studiach ktore dopiero zaczela albo nie widziala nawet wykladowcy bo zaplacila tylko za papierek magistra. I jeszcze chca podwyzek. Paranoja
Dorocia stażysta to 2200 a po 15lTach to pewnie wyciągnie 2900 albo 3tys netto, nie płeć bajek, pozdro Dyplomowany, 29lat pracy ina rękę 3050
Gdybyś był nauczycielem to byś pisał inaczej cwaniaku. G*wno wiesz o realnej sytuacji nauczycieli.
Typowy przykład rodzica który nie rozumie, że klasa pod kątem poziomu jest zróżnicowana i nie sposób dogodzić wszystkim. Poza tym, wyłącz caps locka.
20 godzin? Bo ze szkoły wychodzą? A przygotowywanie się do lekcji? Sprawdzanie kartkówek, sprawdzianów itd? A papierologia związana z uczeniem w szkole? A odpisywanie na głupie teksty rodziców "czemu pan podniósł głos dzisiaj w klasie?" ... Póknij się w głowę, albo przyjdźdo szkoły popracować przez tydzień. Zobaczysz.
Jak robota marzenie, to spróbuj przez tydzień pouczyć. Zobaczymy czy robota marzenie.
jak na razie 3 lata wkuwania na filologii angielskiej + dwa lata podyplomówki = 1600 na rękę. Pracę obowiązkowo zabieram do domu. Stażysta.
Niestety pensje nauczycieli nie są zbyt wysokie...Ale zawsze można sobie dorobić. Na https://sprzedajemy.pl/poradnik/praca-dla-nauczyciela-jak-moze-dorobic-do-pensji-nauczyciel-d8fcd7-art2889 znalazłem ciekawą listę różnych prac dodatkowych dla nauczycieli. Skoro jesteś po filologii angielskiej to może warto zacząć dawać korepetycje? z tego jest niezła kasa :p
Czytałem wywiad z nauczycielami na <a href="http://mrfashion.pl">mrfashion.pl</a> i być może tak się wydarzy.
Z roku na rok coraz bardziej ryją berety, ogłupiają i chcą za to jeszcze więcej pieniędzy...nosz kyrwa!!!YOUTUBE.COM - SZKOLNICTWO TO SZKODNICTWO! UWAGA! W BUDACH RYJĄ BERETY
Ciebie by i geniusz nie nauczył, NOŻ (wzmocnione NO!). Noż spadaj!