Reklama

U Salezjanów – szczepią! Kościół włącza się w promocję akcji szczepionkowej.

W niedzielę, 1.08. b.r. w kościele ojców Salezjanów w Przemyślu działał punkt szczepień przygotowany przez Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Od wczesnych godzin porannych, szczególnie po mszach świętych, w dolnej salce kościoła, czyli Oratorium Św. Jana Bosko ustawiała się kolejka chętnych do zaszczepienia.

Chętni do zaszczepienia się przeciwko COVID -19 mogli skorzystać zarówno z jednorazowej  dawki Johnson and Johnson lub Pfizera. Według informacji uzyskanych w salezjańskim punkcie medycznym od pierwszej mszy porannej do godziny 13 zaszczepiło się 70 osób. – Po zaszczepieniu stu osób nasz punkt przeniesie się do Huwinik, gdzie również będziemy szczepić chętnych. Zainteresowanie jest duże.
Przychodzą ludzie w różnym wieku.– powiedziano nam w punkcie medycznym,.

- Brawo Salezjanie. Z tą parafią związany jestem całe życie. A Oratorium Św. Jana Bosko to miejsce wyjątkowe dla co najmniej kilku pokoleń parafian. To świetny pomysł, aby Kościół włączył się w promocję szczepień. Dla wielu ludzi apel duchownych, a przynajmniej zgoda hierarchii na organizowanie punktów szczepień przy parafiach może zachęcić niezdecydowanych.

Przed nami czwarta fala pandemii. To pewne. Im szybciej się zaszczepimy tym szybciej możemy zminimalizować jej skutki – powiedział jeden z zaszczepionych.


AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2021-08-01 14:34:17

    To rychło w czas, tak z rok za późno. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Henio - niezalogowany 2021-08-01 15:48:19

    Ta  " cudowna " instytucja biznesowa jaką jest kościół  była anty-szczepionkowa  dopóki nie zaczęła  na  tym  zarabiać. Dzisiaj nawet w "sanktuarium narodowym "  na Wilanowie szczepią. Bo płynie z tego strumień kasy.  W czym jest biznes to jest dobre. Ot i cała cudowna przemiana. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leszek - niezalogowany 2021-08-01 15:54:30

    Co jak co, świetny wybór, organizacja ta przez wieki skutecznie głosiła propagandę, to i teraz się świetnie do tego nadaje, choć przez kłamstwa trochę się zapętliła, bo ma dziś coraz mniej wyznawców. A dodatkowo, któż lepiej zna się nad tym, jak zapewnić ludziom wieczny ... odpoczynek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama