Przy Rondzie Ofiar Wołynia w Przemyślu odbyła się pierwsza część uroczystości upamiętniających 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Kolejnym punktem będzie o godz. 16.00 msza w kościele oo. Karmelitów Bosych. O 17.30 zaplanowana jest uroczystość na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Wołyńskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Metropolita Epifaniusz, zwierzchnik Prawosławnego Kościoła Ukrainy odprawił liturgię przy symbolicznym grobie członków UPA w Bodakach k. Wiśniowca. Wyraził też wdzięczność wszystkim, którzy „przywracają prawdę historyczną” i odnawiają takie „święte dla każdego ukraińskiego obywatela i patrioty miejsca”.
Łatwo jest zauważyć, że w nazwie krainy jest słowo woły. Trudniej jest skojarzyć, że rzeź wołyńska mogła być reakcją karmiczną, za rzeź krów i wołów !!! Czy ludzkość wyciągnęła z tej lekcji itp. jakieś konkretne i właściwe wnioski na przyszłość, gdyż historia ma do siebie jedną osobliwą rzecz, a mianowicie, lubi się powtarzać !!!YOUTUBE.COM - CATTLE DECAPITATION - KARMA BLOODY KARMA
''Ludzka rasa jest niezmiennaNigdy nie uczy się na własnych błędachWięc konkluzja musi być smutnaKara za grzechy będzie okrutna!''DEZERTER - ATAK ANIOŁÓW
Ofiary nacjonalistów ukraińskich anie ofiary rzezi
Przy okazji Bakun miał możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyglądają wszystkie ronda i pseudokwietniki w Przemyślu. Przecież te nasadzenia są ubiegłoroczne, oszczędności robiono nawet na tanich kwiatach jakimi są bratki. Wstyd nowa władzo przemyski ego zadupia, przypominam że w tym roku w Rzeszowie obsadzono ok. 100.000 sadzonek kwiatów, co można sprawdzić. Ale cóż, stałe motto, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taki prezydent. A mnie nieustannie wstyd, czemu daję zawsze nieustająco wyraz.
Zdjęcia bardziej pasują do spotkania Pana Prezydenta wraz z osobami towarzyszącymi z gronem emerytów.
Składać kwiaty i znicze na RONDZIE? brak słow!
historia lubi się powtarzać, ale jako farsa. tak to brzmi
a gdzie?... jak w tym, hm... nawet nie ma pomnika. WSTYD!.
Czciciele klęsk na kolejnym spotkaniu.
Nie było i nie jest w polskim interesie , ażeby wspierać tak aktywnie Ukrainę jak ma to miejsce obecnie i kilku minionych latach. Polska racja stanu wymaga podejścia - mimo wrogości Rosji , do kłopotów tego kraju z dystansem . Niedomaganie się tak aktywne jak obecnie karania Rosji ciągłymi sankcjami , bo jak pokazują ostatnie lata , to niewiele daje . Wczoraj w tv była wypowiedz m.in. profesor Kulińskiej która powiedziała - w pełni się z tą wypowiedzią zgadzam, że - cytuje"Ukraina nigdy nie zakwitnie , jeśli tam nie będzie oficjalnego przyznania się do ludobójstwa i likwidacji bandyryzmu". ŚWIĘTA PRAWDA. .W polskim interesie jest ,ażeby to" państwo" było i być powinno nadal karane za ich zbrodnie . Niech to trwa , a gwarantem takiej sytuacji jest Rosja . Wróg Polski , ale w tym przypadku działa na korzyść / paradoks historii / na korzyść Polski
Ty Baranie! Tu mowa o ludobójstwie ( rzezi) dokonanym przez Ukraińców na Polakach, a ty będziesz liczył kwiatki. Wiadomo z której pupy nogi ci wyrastają,
Zgadzam się. Jednak obecna tzw dobra zmiana wchodzi bez wazeliny ukraińcom . Według pis i sakiewicza, kto ma inne zdanie jest ruskim agentem.
Może znalazłyby się siekiery, widły, noże, którymi mordercy z upa i oun zaszlachtowali Polaków. Rozumiem, że Epifaniusz chętnie by je poświęcił i nadał im status narzędzi liturgicznych.
Masz racje, takie uroczystosci powinny sie odbywac w pelnej oprawie wykladów, spotkan itp. a nie na rondzie wsród zwiedłach kwiatków. bo i czym takie rondo jest tylko rondem , a ni nie pochowano ani nie zginął nikt tam.
W cywilizowanym świecie pomordowanym rodakom stawia się pomniki w CENTRACH miast. Sądzisz kp, że zapomniałem o cmentarzu? NIEe. Dla mnie to CMENTARZ, i aż cmentarz. Tam są pochowani ludzie,.... a o czym piszemy? Piszemy o pomniku (kp)... O POMNIKU.
D o ' Andre Niepodległy' , mam podobne odczucia w tej kwestii . W rocznice w TVP , nie było za wiele wiadomości , . Rozumiem ,ze w antypolskiej tvn , ale w państwowej ? To dziwne . Zapewne chodzi o dobre ułożenie stosunków z nowym ich prezydentem . Oczywiście ,ze nie można poświęcać pamięci ofiar ludobójstwa banderowskiego.
Metropolita Epifaniusz, zwierzchnik Prawosławnego Kościoła Ukrainy odprawił liturgię przy symbolicznym grobie członków UPA w Bodakach k. Wiśniowca. Wyraził też wdzięczność wszystkim, którzy „przywracają prawdę historyczną” i odnawiają takie „święte dla każdego ukraińskiego obywatela i patrioty miejsca”.
Łatwo jest zauważyć, że w nazwie krainy jest słowo woły. Trudniej jest skojarzyć, że rzeź wołyńska mogła być reakcją karmiczną, za rzeź krów i wołów !!! Czy ludzkość wyciągnęła z tej lekcji itp. jakieś konkretne i właściwe wnioski na przyszłość, gdyż historia ma do siebie jedną osobliwą rzecz, a mianowicie, lubi się powtarzać !!!YOUTUBE.COM - CATTLE DECAPITATION - KARMA BLOODY KARMA
''Ludzka rasa jest niezmiennaNigdy nie uczy się na własnych błędachWięc konkluzja musi być smutnaKara za grzechy będzie okrutna!''DEZERTER - ATAK ANIOŁÓW