27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z datą tą powiązany jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Na Podkarpaciu uczci go do 2 lutego w sumie 30 miast – wśród nich także Jarosław.
Hołd ofiarom Holocaustu złożono w Jarosławiu z wielką starannością. Rankiem na cmentarzu żydowskim odbyło się nabożeństwo a po nim mszę świętą w intencji ofiar Holokaustu odprawiono w kościół pw. Św. Mikołaja i Stanisława bp. w Jarosławiu. Jej integralną częścią było odczytanie nazwisk Polaków zamordowanych za ratowanie Żydów oraz Żydów, którzy zginęli wraz z nimi. Następnie w symbolicznym miejscu straceń pod murem jarosławskiego opactwa złożono kwiaty i zapalono świece. Wreszcie na koniec zebrani przeszli do auli opactwa, gdzie odbył się koncert uczniów tutejszych szkół muzycznych, a po tym nostalgicznym wprowadzeniu w gronie akademików, świadków oraz rodzin ofiar dyskutowano o zagładzie Żydów, a mottem tej refleksji było hasło „jest życie po Holokauście”
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wielka szkoda,ze taka tragedia narodu zydowskiego wykorzystywana jest wręcz histerycznej walki politycznej.Tego nigdy nie powinno byc.A swoją drogą kiedy tak uroczyście przy takich nakładach będziemy czcić Polaków pomordowanych w obozach zagłady.
A czy w Przemyślu uczcili? O obchodach to już nie marzę, ale czy chociaż cokolwiek w 75. rocznicę się u nas wydarzyło? Bo jakoś Życie nie pisze nic o tym...
Trudno pisać kiedy w potocznym obiegu międzynarodowym funkcjonuje kilka prawd w temacie.-polska prawda;-izraelska prawda;-ruska prawdaI z tych trzech prawd nalezy wypracować tylko jedną zwyczajną prawdę opartą na tamtej rzeczywistości ale tym nikt nie jest zainteresowany
Niech sie każdy zastanowi i odpowie sobie na pytanie-"za co mamy ich czcic i wspominac"???Holokaust mocno brzmi,a mamy XXI w i zobaczmy co ci meczennicy robia teraz ze swoimi kuzynami Palestyńczykami???
zgadzam się w 100% ,im zawsze mało,oni zawsze pokrzywdzeni itp itd ale juz im to wolno wszystko i na całym świecie bo tak ma być, taka nacja p.... .A antysemita jest nie ten kto nie lubi Żydów tylko kogo oni nie lubią,mówi prawde lub im bruzdzi w intehesach
Wielka szkoda,ze taka tragedia narodu zydowskiego wykorzystywana jest wręcz histerycznej walki politycznej.Tego nigdy nie powinno byc.A swoją drogą kiedy tak uroczyście przy takich nakładach będziemy czcić Polaków pomordowanych w obozach zagłady.
A czy w Przemyślu uczcili? O obchodach to już nie marzę, ale czy chociaż cokolwiek w 75. rocznicę się u nas wydarzyło? Bo jakoś Życie nie pisze nic o tym...
Trudno pisać kiedy w potocznym obiegu międzynarodowym funkcjonuje kilka prawd w temacie.-polska prawda;-izraelska prawda;-ruska prawdaI z tych trzech prawd nalezy wypracować tylko jedną zwyczajną prawdę opartą na tamtej rzeczywistości ale tym nikt nie jest zainteresowany