Reklama

Uczcili patronów

03/03/2019 09:30

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Bachowie (gmina Krzywcza) zorganizowała obchody 79. rocznicy deportacji Polaków na Sybir.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Bachowie, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Kapuściński. Następnie złożono kwiaty i znicze przed pomnikiem usytuowanym obok szkoły w Bachowie, który upamiętnia tragiczne losy mieszkańców tej miejscowości, wywiezionych „na nieludzką ziemię” w 1940 roku.

Podczas akademii uczniowie przedstawili historię deportacji Polaków na Sybir od roku 1940 do 1956. Odczytywane były fragmenty wspomnień zesłańców, m.in. Wincentyny Król z Bachowa.

Reklama

Na uroczystościach gościli przedstawiciele oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, wójt gminy Krzywcza i kilku radnych. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-03-03 12:16:16

    O tym mało albo wcale się mówi.Nie mówi się,ze  w naszym regionie okupacja sowiecka zabrała życie i zdrowie o wiele więcej ludzi niż okupacja niemiecka.Od sowietów ucierpiała prawie każda rodzina .Byli zabici,zamordowani,wysłani na Sybir,okaleczeni psychicznie i fizycznie. W sumie setki tysięcy . Nawet IPN tego nie widzi i nie chce widzieć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama