Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Bachowie (gmina Krzywcza) zorganizowała obchody 79. rocznicy deportacji Polaków na Sybir.
Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Bachowie, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Kapuściński. Następnie złożono kwiaty i znicze przed pomnikiem usytuowanym obok szkoły w Bachowie, który upamiętnia tragiczne losy mieszkańców tej miejscowości, wywiezionych „na nieludzką ziemię” w 1940 roku.
Podczas akademii uczniowie przedstawili historię deportacji Polaków na Sybir od roku 1940 do 1956. Odczytywane były fragmenty wspomnień zesłańców, m.in. Wincentyny Król z Bachowa.
Na uroczystościach gościli przedstawiciele oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, wójt gminy Krzywcza i kilku radnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O tym mało albo wcale się mówi.Nie mówi się,ze w naszym regionie okupacja sowiecka zabrała życie i zdrowie o wiele więcej ludzi niż okupacja niemiecka.Od sowietów ucierpiała prawie każda rodzina .Byli zabici,zamordowani,wysłani na Sybir,okaleczeni psychicznie i fizycznie. W sumie setki tysięcy . Nawet IPN tego nie widzi i nie chce widzieć
O tym mało albo wcale się mówi.Nie mówi się,ze w naszym regionie okupacja sowiecka zabrała życie i zdrowie o wiele więcej ludzi niż okupacja niemiecka.Od sowietów ucierpiała prawie każda rodzina .Byli zabici,zamordowani,wysłani na Sybir,okaleczeni psychicznie i fizycznie. W sumie setki tysięcy . Nawet IPN tego nie widzi i nie chce widzieć