Reklama

Uczniowie „Banacha” najlepsi w Polsce

Zająć pierwsze miejsce w Polsce w ogólnopolskiej olimpiadzie to nie lada sukces. Dokonać tego udało się trójce uczniów jarosławskiego „Banacha”. Z ośmioma zadaniami o różnym stopniu trudności poradzili sobie wyśmienicie, co przełożyło się na świetne wyniki.

Ogólnopolska Olimpiada „Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne” zorganizowana została przez Olimp School w Łodzi już po raz dziesiąty. Stanowi wyzwanie dla umysłów ścisłych, a więc uczniów, którzy dobrze radzą sobie z matematyką.

Zaproponowane przez organizatorów zadania przede wszystkim rozwijają[paywall] wyobraźnię i pobudzają uczniów do twórczego poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji.

Piotr Pieniążek (klasa 1 Tp), Filip Kurpiel (klasa 1 Ti) i Paweł Gredes (klasa 1 Ti) – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu – w konkursie wypadli rewelacyjnie, zajmując ex aequo pierwsze miejsce na podium.

A trzeba wiedzieć, że w mistrzostwach zmagało się 461 uczniów z całej Polski, więc konkurencja była naprawdę spora.

Wspaniale poradzili sobie też z wyzwaniem: Oliwier Wiater (klasa 1 Tp), Patryk Podolec (klasa 2 Tp), Jakub Rolewski (klasa 2 Tp), Szymon Walerianowicz (klasa 2 Ti) i Fabian Bar (klasa 1 Te). Cała piątka również załapała się na podium, zajmując mocne, trzecie miejsce.

Dumni z dokonań swoich podopiecznych są oczywiście nauczyciele matematyki Beata Pilek, Joanna Włoch, Dorota Łyczakowska i Marek Hołowacz, którzy pełnili rolę ich opiekunów i służyli pomocą w przygotowaniu się do konkursu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama