Zająć pierwsze miejsce w Polsce w ogólnopolskiej olimpiadzie to nie lada sukces. Dokonać tego udało się trójce uczniów jarosławskiego „Banacha”. Z ośmioma zadaniami o różnym stopniu trudności poradzili sobie wyśmienicie, co przełożyło się na świetne wyniki.
Ogólnopolska Olimpiada „Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne” zorganizowana została przez Olimp School w Łodzi już po raz dziesiąty. Stanowi wyzwanie dla umysłów ścisłych, a więc uczniów, którzy dobrze radzą sobie z matematyką.
Zaproponowane przez organizatorów zadania przede wszystkim rozwijają[paywall] wyobraźnię i pobudzają uczniów do twórczego poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji.
Piotr Pieniążek (klasa 1 Tp), Filip Kurpiel (klasa 1 Ti) i Paweł Gredes (klasa 1 Ti) – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu – w konkursie wypadli rewelacyjnie, zajmując ex aequo pierwsze miejsce na podium.
A trzeba wiedzieć, że w mistrzostwach zmagało się 461 uczniów z całej Polski, więc konkurencja była naprawdę spora.
Wspaniale poradzili sobie też z wyzwaniem: Oliwier Wiater (klasa 1 Tp), Patryk Podolec (klasa 2 Tp), Jakub Rolewski (klasa 2 Tp), Szymon Walerianowicz (klasa 2 Ti) i Fabian Bar (klasa 1 Te). Cała piątka również załapała się na podium, zajmując mocne, trzecie miejsce.
Dumni z dokonań swoich podopiecznych są oczywiście nauczyciele matematyki Beata Pilek, Joanna Włoch, Dorota Łyczakowska i Marek Hołowacz, którzy pełnili rolę ich opiekunów i służyli pomocą w przygotowaniu się do konkursu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze