O niemałym sukcesie mogą mówić uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha Adrian Gamracy, Tobiasz Liszka i Vladyslav Buriachok z klasy 5Tp oraz Jakub Mazurkiewicz z klasy 4Ts. Znaleźli się w gronie laureatów trzeciej edycji programu stypendialnego Akcelerator.
Program stypendialny Akcelerator to inicjatywa Fundacji Inter Cars. Adresowany jest do ambitnych uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką. By otrzymać taki rodzaj finansowego wsparcia w wysokości 900 zł brutto, wypłacane przez cały rok szkolny, należało złożyć wniosek, przedstawić swoje zainteresowania i osiągnięcia oraz aktywności społeczne i przekonująco zarysować plan wykorzystania stypendium do realizacji planów edukacyjnych i rozwojowych. Ci, którym udało się zdobyć stypendium, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc też udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars.
Uczniowie Adrian, Robiasz, Vladyslav i Jakub taką szansę otrzymali. Uroczyste wręczenie dokumentów potwierdzających otrzymanie stypendiów odbyło się 17 października w Warszawie. W stolicy gościli do 20 października jako uczestnicy zjazdu inaugurującego kolejną odsłonę programu. Stypendyści mieli okazję do integracji podczas tworzenia Maszyny Goldberga, ale też zaciętej rywalizacji na torze gokartowym pod okiem gościa specjalnego – kierowcy sportowego Bartka Ostałowskiego. Poznali również swoich mentorów, z którymi będą współpracować przez najbliższy rok szkolny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze