W czwartek, 2 października, skromne progi redakcji „Życia Podkarpackiego” przekroczyli drugoklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu, by poznać kulisy powstawania lokalnej gazety.
Uczniowie klasy II b o profilu medialnym zasięgnęli informacji o specyfice zawodu dziennikarza, jego plusach i minusach, a także procesie powstawania materiałów do cotygodniowego wydania. W dziennikarskie zagadnienia wprowadził ich redaktor naczelny ŻP Artur Wilgucki. Jako że profil medialny zobowiązuje, młodzież stanie przed wyzwaniem redagowania własnych tekstów, dlatego uzyskane informacje w tym kontekście mogą być naprawdę cenne. Nad realizacją zajęć w ramach profilu czuwa polonistka Agnieszka Gocal. Mamy nadzieję, że w tej grupie objawią się w przyszłości talenty redaktorskie, czego naszym gościom z całego serca życzymy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze