Reklama

Uczniowie „Morawy” z wizytą w redakcji


W czwartek, 2 października, skromne progi redakcji „Życia Podkarpackiego” przekroczyli drugoklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu, by poznać kulisy powstawania lokalnej gazety.


Uczniowie klasy II b o profilu medialnym zasięgnęli informacji o specyfice zawodu dziennikarza, jego plusach i minusach, a także procesie powstawania materiałów do cotygodniowego wydania. W dziennikarskie zagadnienia wprowadził ich redaktor naczelny ŻP Artur Wilgucki. Jako że profil medialny zobowiązuje, młodzież stanie przed wyzwaniem redagowania własnych tekstów, dlatego uzyskane informacje w tym kontekście mogą być naprawdę cenne. Nad realizacją zajęć w ramach profilu czuwa polonistka Agnieszka Gocal. Mamy nadzieję, że w tej grupie objawią się w przyszłości talenty redaktorskie, czego naszym gościom z całego serca życzymy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/10/2025 09:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama