Reklama

Uczniowskie „Obrazy inspirowane poezją”

W Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu odbył się wernisaż wystawy „Obrazy inspirowane poezją”.

Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy – poetów związanych z ziemią przemyską[paywall].

– Bohaterowie wystawy, czyli Teresa Paryna i Kazimierz Linda, jako przedstawiciele twórców współczesnego pokolenia, wykreowali własną wizję poezji – poezję naszych czasów, ale dochowali również wierności pewnym tradycyjnym formom i tematom. Wiersze autorów kształtują wrażliwość, dostarczają emocji i niezapomnianych wzruszeń. Mówią o sprawach najważniejszych, takich jak sens istnienia, miłość, pragnienie, tęsknota, pomagają zmierzyć się z bezradnością wobec wrogiego losu. Poeci dzielą się z czytelnikiem, radością, pogodą ducha, budują tradycję oraz uczą patriotyzmu, co w stulecie odzyskania niepodległości przez Polską nabiera szczególnego znaczenia, ze względu na swój historyczny kontekst – powiedziała Bernardyna Banaś, polonistka w ZSUHiG, przedstawiając autorów prac plastycznych i ich bohaterów.

Reklama

O swojej drodze twórczej i tajnikach warsztatu poetyckiego opowiedzieli także T. Paryna i K. Linda. O doskonałą atmosferę zadbali sami uczniowie ZSUHiG, którzy uświetnili uroczystość programem słowno-muzycznym i łakociami własnej produkcji. Wystawę można zwiedzać do 16 grudnia br.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama