W Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu odbył się wernisaż wystawy „Obrazy inspirowane poezją”.
Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy – poetów związanych z ziemią przemyską[paywall].
– Bohaterowie wystawy, czyli Teresa Paryna i Kazimierz Linda, jako przedstawiciele twórców współczesnego pokolenia, wykreowali własną wizję poezji – poezję naszych czasów, ale dochowali również wierności pewnym tradycyjnym formom i tematom. Wiersze autorów kształtują wrażliwość, dostarczają emocji i niezapomnianych wzruszeń. Mówią o sprawach najważniejszych, takich jak sens istnienia, miłość, pragnienie, tęsknota, pomagają zmierzyć się z bezradnością wobec wrogiego losu. Poeci dzielą się z czytelnikiem, radością, pogodą ducha, budują tradycję oraz uczą patriotyzmu, co w stulecie odzyskania niepodległości przez Polską nabiera szczególnego znaczenia, ze względu na swój historyczny kontekst – powiedziała Bernardyna Banaś, polonistka w ZSUHiG, przedstawiając autorów prac plastycznych i ich bohaterów.
O swojej drodze twórczej i tajnikach warsztatu poetyckiego opowiedzieli także T. Paryna i K. Linda. O doskonałą atmosferę zadbali sami uczniowie ZSUHiG, którzy uświetnili uroczystość programem słowno-muzycznym i łakociami własnej produkcji. Wystawę można zwiedzać do 16 grudnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze