Reklama

Uczyli, jak ratować

Kilkadziesiąt minut spotkania z ratownikami z Wojewódzkiego Szpitala św. Ojca Pio w Przemyślu ma szansę w przyszłości zaprocentować w możliwie najlepszy sposób. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy i skutecznego wzywania służb ratowniczych to wartość bezcenna. Z praktycznej lekcji skorzystali niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Zadąbrowiu.

Szkolenie praktyczne z udziałem uczniów placówki poprowadził Piotr Góral – ratownik medyczny pracujący na co dzień w przemyskim szpitalu. Odbyło się z podziałem na grupę młodszą i starszą. Młodzież miała szansę nauczyć się prowadzenia reanimacji i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zakładania opasek uciskowych, zasad wzywania pomocy w razie wypadku czy układania poszkodowanego w tzw. bezpiecznej pozycji bocznej. Uczniowie zyskali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i przeszkolenie praktyczne, do którego posłużył fantom.

– Mieliśmy możliwość sprawdzenia efektywności podjętych działań. Dzięki uprzejmości naszych gości mogliśmy też zobaczyć wnętrze ambulansu wraz z jego profesjonalnym wyposażeniem. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę, profesjonalizm, cierpliwość i wyrozumiałość wobec naszych pytań – podzielili się wrażeniami członkowie szkolnej społeczności.

Reklama

Jak podkreślają ratownicy, warto pamiętać, że czym innym jest znajomość zasad pierwszej pomocy, a czym innym sytuacja, w której faktycznie znajdujemy się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia i musimy reagować sprawnie, z zimną krwią. Często okazuje się, że świetnie potrafią zachować się w takim momencie właśnie dzieci. Nie tylko potrafią skutecznie wezwać pomoc, ale też współpracować z dyspozytorem przez telefon.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/03/2024 14:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama