Przez cały ubiegły tydzień mieszkańcy Korytnik non stop śledzili prognozy pogody. Niepokoiła się też rada sołecka. Wszystko z powodu pikniku, który był zaplanowany na 14 lipca, ale z powodu ulewy został przełożony na następną sobotę. Tym razem pogoda nie zawiodła.
Piknik rozpoczął się przed południem od meczu piłki nożnej pomiędzy drużyną „Latających talerzy” a zespołem „Czerwonych”, którzy wygrali 7:5. Po piętnastej na boisko powoli zaczęli się schodzić mieszkańcy. Strażacy z OSP w Krasiczynie zamontowali[paywall] sikawkę i zapraszali dzieciaki do zabawy w strażaka. Dla chętnych na przejażdżkę czekała już bryczka zaprzężona w odświętnie przybrane konie, a najmłodsze dzieci ustawiły się w kolejce do dmuchanej zjeżdżalni.
Jak na każdej tego typu imprezie oczywiście był bufet, w który wszystko było gratis. Dziewczynom z zespołów tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury zupełnie nie przeszkadzało, że zamiast na deskach estrady przyszło im tańczyć na murawie. Ważne było, żeby pokazać się rodzicom, znajomym i koleżankom, które z zazdrością patrzyły na estradowe stroje tańczących. W pewnym momencie organizatorzy na pół godziny zamknęli osiedlową drogę, na której odbywał się otwarty konkurs rysunku na asfalcie i uzdolnione plastycznie dzieci mogły rysować dowolne motywy.

fot.Jacek Szwic
Medale dostali wszyscy piłkarze, ale puchar przypadł „Czerwonym” (po lewej).

fot.Jacek Szwic
Organizatorzy: Mateusz Sura z rady sołeckiej, sołtys Bożena Kurasz , radny Jacek Kurasz i Małgorzata Zwolińska z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie.

fot.Jacek Szwic
Grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury ( z powodu wakacji w okrojonym składzie).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Było super ! Najlepsze festyny tylko w Korytnikach
Great article and interesting, thank you for sharing.https://colorswitchaz.com
A ja mam pytanie odnośnie obowiązywania ciszy nocnej. Czy dotyczy ona tylko terenów miejskich a poza nimi można nie dawać innym spać do bladego świtu? Następnym razem sprawdzę dzwoniąc pod wiadomy numer.
Było super ! Najlepsze festyny tylko w Korytnikach
Great article and interesting, thank you for sharing.https://colorswitchaz.com
A ja mam pytanie odnośnie obowiązywania ciszy nocnej. Czy dotyczy ona tylko terenów miejskich a poza nimi można nie dawać innym spać do bladego świtu? Następnym razem sprawdzę dzwoniąc pod wiadomy numer.