Reklama

Udał się nam tegoroczny piknik [ZDJĘCIA]

29/07/2018 17:00

Przez cały ubiegły tydzień mieszkańcy Korytnik non stop śledzili prognozy pogody. Niepokoiła się też rada sołecka. Wszystko z powodu pikniku, który był zaplanowany na 14 lipca, ale z powodu ulewy został przełożony na następną sobotę. Tym razem pogoda nie zawiodła.

Piknik rozpoczął się przed południem od meczu piłki nożnej pomiędzy drużyną „Latających talerzy” a zespołem „Czerwonych”, którzy wygrali 7:5. Po piętnastej na boisko powoli zaczęli się schodzić mieszkańcy. Strażacy z OSP w Krasiczynie zamontowali[paywall] sikawkę i zapraszali dzieciaki do zabawy w strażaka. Dla chętnych na przejażdżkę czekała już bryczka zaprzężona w odświętnie przybrane konie, a najmłodsze dzieci ustawiły się w kolejce do dmuchanej zjeżdżalni.

Jak na każdej tego typu imprezie oczywiście był bufet, w który wszystko było gratis. Dziewczynom z zespołów tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury zupełnie nie przeszkadzało, że zamiast na deskach estrady przyszło im tańczyć na murawie. Ważne było, żeby pokazać się rodzicom, znajomym i koleżankom, które z zazdrością patrzyły na estradowe stroje tańczących. W pewnym momencie organizatorzy na pół godziny zamknęli osiedlową drogę, na której odbywał się otwarty konkurs rysunku na asfalcie i uzdolnione plastycznie dzieci mogły rysować dowolne motywy.


fot.Jacek Szwic
Medale dostali wszyscy piłkarze, ale puchar przypadł „Czerwonym” (po lewej).

Reklama
– Dzisiaj na szczęście pogoda nas nie zawiodła – cieszyła się sołtys Korytnik Bożena Kucasz i trudno się jej dziwić, gdyż przygotowanie i organizacja pikniku wymagały sporo zabiegów i wysiłku, tym bardziej że wszystko było na barkach rady sołeckiej.

– W organizacji bardzo nam pomogła pani Małgorzata Dachnowicz, a także nasz miejscowy Ośrodek Terapii Zajęciowej, który udostępnił przyłącz prądu – dodaje radny Jacek Kurasz i z dumą dodaje, że to był już piąty piknik organizowany w wiosce przez radę sołecką. Wieczorem dzieci zmęczone atrakcjami wróciły do domów, a starsi bawili się dobrze aż do drugiej w nocy. – Nie ma co mówić. Udał się nam tegoroczny piknik – podsumowali na koniec mieszkańcy Korytnik.


fot.Jacek Szwic
Organizatorzy: Mateusz Sura z rady sołeckiej, sołtys Bożena Kurasz , radny Jacek Kurasz i Małgorzata Zwolińska z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie.


fot.Jacek Szwic
Grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury ( z powodu wakacji w okrojonym składzie).


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mlody87 - niezalogowany 2018-07-30 00:11:31

    Było super ! Najlepsze festyny tylko w Korytnikach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    camike - niezalogowany 2018-07-30 06:06:31

    Great article and interesting, thank you for sharing.https://colorswitchaz.com

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wieśniak z Korytnik - niezalogowany 2018-07-30 12:32:43

    A ja mam pytanie odnośnie obowiązywania ciszy nocnej. Czy dotyczy ona tylko terenów miejskich a poza nimi można nie dawać innym spać do bladego świtu? Następnym razem sprawdzę dzwoniąc pod wiadomy numer.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama