Wydawało się to mało prawdopodobne, a jednak! Dzięki społecznemu zaangażowaniu w ciągu 24 godzin zebrano 105 tysięcy złotych.
Przemyśl jest już 16 miastem, w którym akcja zorganizowana przez Fundację SMS z Nieba wraz z lokalnymi Caritasami (u nas Caritas Archidiecezji Przemyskiej) zakończyła się sukcesem!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wdowi grosz robi cuda.Tak jest też w tym przypadku.A popatrzmy na naszych lokalnych "wodzów"tych urzędowych i tych duchowych.W innych regionach kraju w arcybiskupstwach /przyzwyczajone tylko do brania/ odezwał się odruch ludzki i z własnej kasy zaczeli kupowac dla dobra regionu respiratory i inny sprzet medyczny.Np. Łódx i inne .A nasze arcybiskupstwo jak na razie zapatrzone w siebie i swoje potrzeby gdzie ściepa wśród księży dla ich potrzeb już działa.Wstyd po prostu wstyd.A lokalny marszałek jak dostanie pieniądze z UE to łaskawie podzieli na region a naszych którymi dysponuje nie da .Może tak jak marszałek Kujawskiego za 144 min kupiłby co najmniej 20 niezbędnych respiratorów,kilka karetek i innego niezbędnego sprzętu w tym masek i kombinezonów w/g potrzeb.Nie zrobi tego ponieważ boi się o taboret na którym siedzi.A potrzeby ludzi na etapie zagrożenia życia są mniej ważne jak taboret.A to już nie jest wstyd.
Cel jak najbardziej szczytny-to prawda. Jednak prościej było podać konto szpitala i bezpośrednio na szpital wpłacić deklarowaną kwotę z dopiskiem ,,respirator,, omijając tym samym fundację,która niepotrzebnie stanowi ogniwo pośrednie w tej zbiórce.
Nie wierzę, że Caritas nie pobrał ani złotówki!
Do tego Darka . Człowieku , po imieniu sadzę żeś młody i nowoczesny inaczej , nie rozumiesz nic lub prawie nic na ten temat . Przecież Caritas organizacja charytatywna Kościoła Katolickiego od niemal 100 lat z przerwą po 1945 r. na tzw "komunę" po reaktywowaniu działalności w latach 90-tych ubiegłego wieku co słabo pamiętasz bądź wcale , nieustannie , codziennie pomaga ludziom biednym , chorym , młodym i starym , ofiarom wojen lokalnych i klęsk żywiołowych , odrzuconym , bezdomnym , powtarzam wszystkim bliźnim , w różnej formie nie tylko w Polsce ale też na świecie . I tu apeluję jeśli nic nie wiesz i co gorsze nie chcesz wiedzieć to jeśli nie pomagasz i nie wspomagasz Caritasu czego jestem pewien to nie ironizuj i nie wypisuj jednozdaniowych głupstw , kierując się jedynie niechęcią do wszystkiego co związane z Kościołem Katolickim , jego działalnością również na polu charytatywnym czy dobroczynnością. I pamiętaj że Caritas pomaga i wspomaga ludzi - bliźnich cały rok , robi to codziennie bez zbędnej reklamy i medialnej wrzawy , oczywiście w ciszy i spokoju bez różnych przystanków czy zasady " róbta co chceta", po prostu realizuje przykazanie miłości , "byście się wzajemnie miłowali". A że realizują to ludzie a nie aniołowie to czasem też występują ludzkie błędy , ale generalnie nikt nie zarzuca Caritasowi jakichkolwiek przekrętów czy większych nieprawidłowości przynajmniej w Polsce. Jeśli wiesz to proszę o przykłady. Jeżeli nie masz lub nie mają "haków" na Caritas podobnie myślący to zamiast pisać głupoty radzę wejść na stronę internetową Caritas Polska co nietrudne , zapoznać się z działalnością i czasem a obecnie na czasie w Wielkim Tygodniu wspomóc tą dobroczynną i ważną organizację pozarządową , dotyczy to również TADEUSZA który wykorzystuje zawsze każdą okazję by nawet w Wielkim Tygodniu przyłożyć Kościołowi Katolickiemu, powtarzam Katolickiemu do innych nigdy się nie odnosi , nie krytykuje , i dobrze .Ale mimo wszystko życzę moim adwersarzom Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.
Ok, napiszę zatem więcej zdań niż jedno: załóż stowarzyszenie, pociągnij Państwo z pieniędzy podatników na swoje cele oraz część na tzw. działalność charytatywną, potem zamknij buzię, żeby inni nie wiedzieli o twoim kręceniu lodów. Coś niecoś zaświtało? Zamiast wspomagać działalność jakiejkolwiek "firmy" charytatywnej, lepiej sam weź puszkę, albo załóż konto bankowe i zbieraj kasę na pożytek inny, ale nie swój. Wtedy będzie to uczciwe. Pisanie o historii naiwniactwa jest bez sensu. Powiedz, kto w tym państwie ze strony władz lub służb mógłby zarzucić klerowi jakikolwiek przekręt?Są tacy odważni? Nie ma zbyt wielu, poczynając od Jaroszewicza i przekrętu z Komisją Majątkową, poprzez postkomunę, PO, PSL, PiS i wszelkie inne byle jakie partie.
Wdowi grosz robi cuda.Tak jest też w tym przypadku.A popatrzmy na naszych lokalnych "wodzów"tych urzędowych i tych duchowych.W innych regionach kraju w arcybiskupstwach /przyzwyczajone tylko do brania/ odezwał się odruch ludzki i z własnej kasy zaczeli kupowac dla dobra regionu respiratory i inny sprzet medyczny.Np. Łódx i inne .A nasze arcybiskupstwo jak na razie zapatrzone w siebie i swoje potrzeby gdzie ściepa wśród księży dla ich potrzeb już działa.Wstyd po prostu wstyd.A lokalny marszałek jak dostanie pieniądze z UE to łaskawie podzieli na region a naszych którymi dysponuje nie da .Może tak jak marszałek Kujawskiego za 144 min kupiłby co najmniej 20 niezbędnych respiratorów,kilka karetek i innego niezbędnego sprzętu w tym masek i kombinezonów w/g potrzeb.Nie zrobi tego ponieważ boi się o taboret na którym siedzi.A potrzeby ludzi na etapie zagrożenia życia są mniej ważne jak taboret.A to już nie jest wstyd.
Cel jak najbardziej szczytny-to prawda. Jednak prościej było podać konto szpitala i bezpośrednio na szpital wpłacić deklarowaną kwotę z dopiskiem ,,respirator,, omijając tym samym fundację,która niepotrzebnie stanowi ogniwo pośrednie w tej zbiórce.
Nie wierzę, że Caritas nie pobrał ani złotówki!