Reklama

Udało się! „Spichlerz” wreszcie zacznie działać

Długo to trwało, bo ponad dwa lata, ale wreszcie się udało! Kilka dni temu udało się wyłonić instytucję, która będzie prowadzić sklep socjalny z kawiarenką przy ul. Sportowej w Przemyślu. To był ostatni element niezbędny do rozpoczęcia działalności „Spichlerza”, bo tak się będzie nazywać ten sklep.

Pomysłodawcą otwarcia takiego sklepu w nadsańskim mieście jest radny Bartłomiej Barczak (Regia Civitas). O jego inicjatywie po raz pierwszy poinformowaliśmy na początku marca 2021 r.

Sklep miał być wzorowany na pierwszym tego typu w Polsce, który pod nazwą „Spichlerz” funkcjonuje w Katowicach. Wówczas napisaliśmy, że wiele wskazuje na to, iż może wystartować już na przełomie kwietnia i maja 2021 r. w jednym z pomieszczeń przy ul. Sportowej w Przemyślu.

Mijały miesiące, a sklepu nie było, choć lokal w budynku przy ulicy był gotowy, wyremontowany. Problemem był brak instytucji, która miałaby go prowadzić[paywall].

10 marca br. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Przemyślu pojawiła się informacja, że „konkurs ofert na realizację na terenie Przemyśla w 2023 r. zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu sklepu społecznego, został unieważniony”.

Reklama

– To prawda. Powodem było niespełnienie przez jedynego oferenta kryteriów formalnych zawartych w ogłoszeniu. Bardzo szybko został ogłoszony kolejny konkurs, do którego oferty mogą być składane do 11 kwietnia. Zgodnie z naszymi zapowiedziami pomieszczenia w budynku przy ulicy Sportowej 12, w których ma się znajdować sklep socjalny, są już od dawna gotowe i czekają tylko na wyłonienie podmiotu prowadzącego go – zdradził niedawno Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.

Do wspomnianego konkursu zgłosiła się jedna instytucja, która wreszcie spełnia wszystkie kryteria formalne zawarte w ogłoszeniu. To Fundacja „Wolne Miejsce” z Katowic. Z tego tytułu otrzyma dotację w kwocie 97 tys. 126 zł.

Reklama

– Obecnie trwają rozmowy z podmiotem, który został wybrany na operatora sklepu socjalnego. Oczywiście poinformujemy o terminie otwarcia, jak tylko zostaną ustalone wszystkie szczegóły – zapewnił Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.

– Jestem szczęśliwy. Co prawda długo to trwało, ale wreszcie się udało znaleźć operatora sklepu. W tym tygodniu dojdzie do spotkania władz miasta z przedstawicielami fundacji, aby ustalić wszystkie szczegóły. Chciałbym, aby sklep zaczął funkcjonować jak najszybciej – powiedział radny B. Barczak.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama