Odśpiewaniem szwejkowskiego hymnu, wspólnym zdjęciem i radosnym spotkaniem przy pomniku – ławeczce upamiętniającym postać Józefa Szwejka z powieści Jaroslava Haška uczczono w Przemyślu jego imieniny. Nieprzypadkowo miało to miejsce 19 marca – czyli w dniu święta Józefa.
Tego dnia członkowie i sympatycy Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka tradycyjnie spotkali się przy figurze Szwejka na przemyskim Rynku. Najpierw zakasali rękawy do pracy. Szwejk został dokładnie umyty i wypolerowany, by mógł godnie celebrować swoje święto.
– Kolejnym punktem spotkania było odśpiewanie hymnu szwejkowskiego, nadanie certyfikatu kolejnej osobie, która została członkiem stowarzyszenia oraz złożenie życzeń imieninowych: Grzegorzowi, Grażynie, Zbyszkowi i urodzinowych Erykowi – relacjonuje w imieniu członków stowarzyszenia Grzegorz Poznański.
Reklama
Finałem było oczywiście wspólne zdjęcie uczestników niecodziennego spotkania. W Przemyślu imieniny Józefa Szwejka odbywają się przy pomniku corocznie. To już niepisana tradycja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze