Reklama

Udane zakończenie roku przemyskich młodych karateków


Po raz 12. w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate WKB. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zdobyli 13 medali: 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.


Turniej zorganizował Klub Karate „Trójka” Sandomierz prowadzony przez sensei Tomasza Ciżyńskiego. Impreza zgromadziła na starcie 318 zawodników z 23 klubów karate, którzy konkurowali w kilku konkurencjach: kata, kumite, kumite pierwszy krok, kumite bez kontaktu. Dwie ostatnie kategorie przeznaczone były dla dzieci, które nie miały doświadczenia w walkach turniejowych lub debiutowały w zawodach.

Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 15 młodych sportowców (w swoich kategoriach wiekowych i wagowych): Aleksandra Sawicka, Amelia Siara, Samir Azizow, Brajan Czuczko, Dagmara Kuc, Ewa Kuc, Irena Skyba, Jakub Cisowski, Maja Pyrda, Milena Sawicka, Natalia Łukaczyk, Ewelina Skyba oraz Judyta Sawicka, Maja Łuc i Natan Pawłoś.

Reklama

Pierwsze miejsce wywalczyli: Irena Skyba (waga: 30 – 35 kg; kategoria wiekowa: 10 – 11 lat), Samir Azizow (+55 kg; 12 – 13 lat) oraz Jakub Cisowski (60 – 70 kg; 16 – 17 lat). Drugie lokaty wywalczyli: Ewelina Skyba (6 lat; kumite bez kontaktu), Natan Pawłoś (30 – 35 kg; 8 – 9 lat; kumite pierwszy krok) oraz Milena Sawicka (+45 kg; 10 – 11 lat). Niespodziankę sprawiła Maja Łuc (30 – 35 kg; 8 – 9 lat; kumite pierwszy krok), która swój debiut zakończyła na trzecim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanęli też: Judyta Sawicka (30 – 35 kg; 10 – 11 lat; kumite pierwszy krok), Dagmara Kuc (+45 kg; 10 – 11 lat), Amelia Siara (50 – 55 kg; 16 – 17 lat) i Brajan Czuczko (50 – 60 kg; 15 – 16 lat). Dwa medale stały się udziałem Aleksandry Sawickiej (50 – 55 kg; 16 – 17 lat), która zdobyła srebro w kumite oraz brąz w układach kata.

Ostatni turniej w tym roku

Przemyślanie zapisali się w historii turnieju również jako rozjemcy. Funkcje sędziowskie z ramienia Przemyskiego KKK pełnili: sensei Jerzy Makara (4 dan), sensei Maciej Macek (2 dan) i sensei Dariusz Pawłowski (1 dan). Impreza, która przypadła w kalendarzowe mikołajki, nie mogła się obyć bez słodkich prezentów, którymi zostali obdarowani uczestnicy turnieju od – wizytującego tego dnia Sandomierz – świętego Mikołaja.

Reklama

Turniej ten był ostatnią imprezą sportową w tym roku, w której uczestniczyła kadra PKKK. Teraz przed młodymi zawodnikami krótka przerwa na regenerację sił, a w nowym roku – kolejne starty i sportowe wyzwania. Życzymy powodzenia!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/01/2026 14:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości