Po raz 12. w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate WKB. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zdobyli 13 medali: 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.
Turniej zorganizował Klub Karate „Trójka” Sandomierz prowadzony przez sensei Tomasza Ciżyńskiego. Impreza zgromadziła na starcie 318 zawodników z 23 klubów karate, którzy konkurowali w kilku konkurencjach: kata, kumite, kumite pierwszy krok, kumite bez kontaktu. Dwie ostatnie kategorie przeznaczone były dla dzieci, które nie miały doświadczenia w walkach turniejowych lub debiutowały w zawodach.
Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 15 młodych sportowców (w swoich kategoriach wiekowych i wagowych): Aleksandra Sawicka, Amelia Siara, Samir Azizow, Brajan Czuczko, Dagmara Kuc, Ewa Kuc, Irena Skyba, Jakub Cisowski, Maja Pyrda, Milena Sawicka, Natalia Łukaczyk, Ewelina Skyba oraz Judyta Sawicka, Maja Łuc i Natan Pawłoś.
Pierwsze miejsce wywalczyli: Irena Skyba (waga: 30 – 35 kg; kategoria wiekowa: 10 – 11 lat), Samir Azizow (+55 kg; 12 – 13 lat) oraz Jakub Cisowski (60 – 70 kg; 16 – 17 lat). Drugie lokaty wywalczyli: Ewelina Skyba (6 lat; kumite bez kontaktu), Natan Pawłoś (30 – 35 kg; 8 – 9 lat; kumite pierwszy krok) oraz Milena Sawicka (+45 kg; 10 – 11 lat). Niespodziankę sprawiła Maja Łuc (30 – 35 kg; 8 – 9 lat; kumite pierwszy krok), która swój debiut zakończyła na trzecim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanęli też: Judyta Sawicka (30 – 35 kg; 10 – 11 lat; kumite pierwszy krok), Dagmara Kuc (+45 kg; 10 – 11 lat), Amelia Siara (50 – 55 kg; 16 – 17 lat) i Brajan Czuczko (50 – 60 kg; 15 – 16 lat). Dwa medale stały się udziałem Aleksandry Sawickiej (50 – 55 kg; 16 – 17 lat), która zdobyła srebro w kumite oraz brąz w układach kata.
Przemyślanie zapisali się w historii turnieju również jako rozjemcy. Funkcje sędziowskie z ramienia Przemyskiego KKK pełnili: sensei Jerzy Makara (4 dan), sensei Maciej Macek (2 dan) i sensei Dariusz Pawłowski (1 dan). Impreza, która przypadła w kalendarzowe mikołajki, nie mogła się obyć bez słodkich prezentów, którymi zostali obdarowani uczestnicy turnieju od – wizytującego tego dnia Sandomierz – świętego Mikołaja.
Turniej ten był ostatnią imprezą sportową w tym roku, w której uczestniczyła kadra PKKK. Teraz przed młodymi zawodnikami krótka przerwa na regenerację sił, a w nowym roku – kolejne starty i sportowe wyzwania. Życzymy powodzenia!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze