Reklama

Ulatniał się gaz. Ewakuowano ponad 50 osób z 16 budynków

11/08/2018 20:00

Czwartkowy wieczór w Łowcach nie należał do spokojnych. Na jednej z posesji ujawniono rozszczelnienie instalacji i wyciek gazu. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej i pogotowia gazowego sytuacja okazała się, na tyle poważna, że ewakuowano ponad 50 osób z 16 budynków.

Straż pożarna otrzymała informację o ulatniającym się gazie na jednej z posesji w Łowcach w czwartek w godzinach wieczornych. Do akcji skierowano[paywall] jednostkę jarosławskiej państwowej straży pożarnej oraz oddział OSP z Chłopic. Przybyli na miejsce  strażacy zostali poinformowani, że mieszkańcy jednego z domów w Łowcach za krzyżówką na Zamiechów wyczuwają zapach gazu.

Podejrzenia, że doszło do rozszczelnienia gazociągu, potwierdziły urządzenia pomiarowe. Na miejsce wezwane zostało pogotowie gazowe, które także potwierdziło ulatnianie się gazu. Pewnym problemem okazało się zlokalizowanie miejsca rozszczelnienia, bo gaz ulatniał się na otwartym terenie. 

– W sumie swoje domy musiało opuścić około 50 osób. Pracę zatrzymał też znajdujący się w pobliżu zakład produkcyjny – uzupełnia. Na szczęście pogotowie gazownicze szybko opanowało sytuację, zmniejszono ciśnienie w gazociągu, a stężenie niebezpiecznych gazów spadło na tyle, że ewakuowani mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów tuż po 22.

Usuwali skutki awarii

Na miejscu zdarzenia obecni byli starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz wójt gminy Chłopice  Andrzej Czyż. Awarię pogotowie gazowe usuwało dnia następnego, w piątek, 3 sierpnia. Według wstępnych szacunków prace miały się skończyć tego samego dnia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama