Na terenie Kańczugi pojawiły się w ostatnim czasie dystrybutory z woreczkami na psie nieczystości. W ten sposób władze chcą zmotywować właścicieli do sprzątania po swoich pupilach.
„Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia czystości i estetyki miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie ludzi oraz samych zwierząt. Psie odchody mogą zawierać szkodliwe bakterie czy larwy pasożytów” – przypominają władze miasta i gminy Kańczuga.
15 dystrybutorów, rozlokowanych w[paywall] różnych częściach miasta, ma ułatwić właścicielom czworonogów uprzątnięcie pozostawionych przez nie nieczystości, ale też pełnić funkcję edukacyjną. Woreczki wraz z zawartością można wyrzucać do publicznych koszy na odpady zmieszane.
Władze, chcąc w ten prosty sposób zaapelować do właścicieli psów, powołując się jednocześnie na przepisy ujęte w uchwale Rady Miejskiej w Kańczudze z 27 sierpnia ub. r.
Obowiązek sprzątania po psie został bowiem ujęty w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kańczuga, a ten głosi, że „osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzę w miejscu publicznym”.
Warto przypomnieć, że postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psa przewodnika.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze