Reklama

Ułatwienie dla właścicieli czworonogów

Na terenie Kańczugi pojawiły się w ostatnim czasie dystrybutory z woreczkami na psie nieczystości. W ten sposób władze chcą zmotywować właścicieli do sprzątania po swoich pupilach.

„Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia czystości i estetyki miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie ludzi oraz samych zwierząt. Psie odchody mogą zawierać szkodliwe bakterie czy larwy pasożytów” – przypominają władze miasta i gminy Kańczuga.

15 dystrybutorów, rozlokowanych w[paywall] różnych częściach miasta, ma ułatwić właścicielom czworonogów uprzątnięcie pozostawionych przez nie nieczystości, ale też  pełnić funkcję edukacyjną. Woreczki wraz z zawartością można wyrzucać do publicznych koszy na odpady zmieszane.


Władze, chcąc w ten prosty sposób zaapelować do właścicieli psów, powołując się jednocześnie na przepisy ujęte w uchwale Rady Miejskiej w Kańczudze z  27 sierpnia ub. r.

Obowiązek sprzątania po psie został bowiem ujęty w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kańczuga, a ten głosi, że „osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzę w miejscu publicznym”.

Warto przypomnieć, że postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psa przewodnika.

Reklama


fot.UMiG Kańczuga
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama