Przez kilka miesięcy psioczenia kierowców na potężne korki były spore, ale chyba opłacało się czekać… Blisko 700-metrowy odcinek bardzo ważnej miejskiej arterii, czyli ulicy Dworskiego w Przemyślu wygląda jak nowy.
Koncepcji na modernizację ul. Dworskiego było kilka. Wysuwali je przede wszystkim najbardziej zainteresowani mieszkańcy, pomysły miały i władze miasta, ale na teorii się skończyło. Co akuratnie nie jest żadną niespodzianką, bo tzw. społeczna komunikacja typu face to face kuleje od dawna. Z drugiej strony i tak wszystkich by nie zadowolił…
Z tego powodu na wspomnianym odcinku ulicy Dworskiego żadnych cudów nie było. Doszło przede wszystkim do całkowitej wymiany nawierzchni jezdni i chodników. Te do tej pory były w opłakanym stanie. Dodatkowo wyremontowane zostały m.in.: istniejące zjazdy, uzupełnione i wymienione zostały istniejące elementy odwodnienia ulicy, wyremontowane zostały elementy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Konarskiego oraz stworzone zostały dwa kompletne przejścia dla pieszych (jedno aktywne, drugie z oświetleniem asymetrycznym).
Całkowity koszt inwestycji wraz z nadzorem nad robotami budowlanymi wyniósł 3 mln 995 tys. 322 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków tzw. rządowej rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 2 mln zł, zaś wkład własny miasta wyniósł 1 mln 995 tys. 322 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Uwagi i propozycje do przeprowadzonego remontu tej ulicy: - Piach z chodnika nie sprzątnięty ; chodnik nie powinien byc dopuszczony do użytkowania - samochody zaparkowane na chodniku ; zabronić tego i umożliwić pieszym normalne , swobodne korzystanie z chodnika - wyznaczyć na jednym pasie ruchu bus pas, podobnie na ul. Mickiewicza - Wprowadzic na całym odcinku ograniczenie prędkości do 30 km/h -zawęzić pasy ruchu ( stworzyliście autostradę dla samochodziarzy, aby swobodnie i szybko przemieszczali się. zachęta do szybkiej jazdy oraz do jeszcze powszechniejszego korzystania z prywatnych samochodów. - brak dodatkowych zieleńców. Przy wejściu do Centrum Kulturalnego ciasno, niestety nie poszerzono chodnik od strony Dworskiego w tym miejscu. To wszystko pokazuje jak wladze miejskie traktuja pieszych. Miasto nieprzyjazne dla pieszych. Miasto nieprzyjazne dla rowerzystów. Najwyższy czas na zmiany!
Kolego wyżej to że piach zalega akurat jest normalne bo po każdym kładzeniu kostki jest on jeszcze chwilę do zagęszczania żeby za chwilę kostka nie była do poprawy. Mnie akurat martwi jak to było robione. Maszyny sprzątające tak naprawdę bardzo wybiórczo usuwały syf przed kładzeniem asfaltu. Tu był jakiś nadzór ?? Naprawdę miejscami jest on położony na totalnym syfie i ciekawe ile to wszystko będzie się kupy trzymać. Przejście dla pieszych na wysokości Biedronki pomalowane plakatówkami, które zmył już pierwszy deszcz ?! Najbardziej mnie rozwala "sukces" czegoś co nie jest skończone.
Nie kwestionuje posypywania piaskiem na nowo ułożonej kostce., tylko dopuszczenie do eksploatacji. Do momentu oczyszczenia chodnika z piachu nie powinien on być dopuszczony do użytkowania. Niestety w Przemyślu kultura techniczna ekip budowlanych , ale nie tylko, jest na bardzo niskim poziomie. Piesi to nie stado baranów. Przepisy należy respektować. A kolegę to poszukaj na podwórku.
Uwagi i propozycje do przeprowadzonego remontu tej ulicy: - Piach z chodnika nie sprzątnięty ; chodnik nie powinien byc dopuszczony do użytkowania - samochody zaparkowane na chodniku ; zabronić tego i umożliwić pieszym normalne , swobodne korzystanie z chodnika - wyznaczyć na jednym pasie ruchu bus pas, podobnie na ul. Mickiewicza - Wprowadzic na całym odcinku ograniczenie prędkości do 30 km/h -zawęzić pasy ruchu ( stworzyliście autostradę dla samochodziarzy, aby swobodnie i szybko przemieszczali się. zachęta do szybkiej jazdy oraz do jeszcze powszechniejszego korzystania z prywatnych samochodów. - brak dodatkowych zieleńców. Przy wejściu do Centrum Kulturalnego ciasno, niestety nie poszerzono chodnik od strony Dworskiego w tym miejscu. To wszystko pokazuje jak wladze miejskie traktuja pieszych. Miasto nieprzyjazne dla pieszych. Miasto nieprzyjazne dla rowerzystów. Najwyższy czas na zmiany!
Kolego wyżej to że piach zalega akurat jest normalne bo po każdym kładzeniu kostki jest on jeszcze chwilę do zagęszczania żeby za chwilę kostka nie była do poprawy. Mnie akurat martwi jak to było robione. Maszyny sprzątające tak naprawdę bardzo wybiórczo usuwały syf przed kładzeniem asfaltu. Tu był jakiś nadzór ?? Naprawdę miejscami jest on położony na totalnym syfie i ciekawe ile to wszystko będzie się kupy trzymać. Przejście dla pieszych na wysokości Biedronki pomalowane plakatówkami, które zmył już pierwszy deszcz ?! Najbardziej mnie rozwala "sukces" czegoś co nie jest skończone.
Nie kwestionuje posypywania piaskiem na nowo ułożonej kostce., tylko dopuszczenie do eksploatacji. Do momentu oczyszczenia chodnika z piachu nie powinien on być dopuszczony do użytkowania. Niestety w Przemyślu kultura techniczna ekip budowlanych , ale nie tylko, jest na bardzo niskim poziomie. Piesi to nie stado baranów. Przepisy należy respektować. A kolegę to poszukaj na podwórku.