Reklama

Ulica Łętowska będzie miała wodociąg!

Jeszcze w tym roku rozpocznie się pierwszy etap budowy sieci wodociągowej przy ulicy Łętowskiej w Przemyślu.

Ulica Łętowska to trochę peryferie miasta, zlokalizowana jest powyżej osiedla Rycerskie, prowadzi – jak sama nazwa wskazuje – do podprzemyskiej Łętowni. To jednak nie oznacza, że mieszkają tam ludzie „gorszej kategorii”. A tak, niestety, przez wiele lat się czuli.

Walczyli o normalne funkcjonowanie, chcieli egzystować jak wszyscy mieszkańcy miasta. – Na początku stycznia tego roku zwróciła się do mnie grupa mieszkańców z tej ulicy, która poprosiła o wsparcie i podjęcie odpowiednich działań. Chodziło im o dostęp do wody. Do tej pory czerpali ją z beczkowozów – wyjaśnia radny Maciej Kamiński (PiS). – Ale taka ilość wody wystarczała na krótko. Od stycznia działam w tej sprawie, złożyłem interpelację, przeprowadziłem wiele rozmów. Teraz mam ogromną satysfakcję, że udało się doprowadzić do pozytywnego załatwienia sprawy. Cieszy fakt, że władze miasta podeszły do sprawy z pełną odpowiedzialnością. Cieszę się, że udało się szybko, wspólnie wypracować najodpowiedniejszy scenariusz pomocy tym osobom. Jako mieszkańcy miasta w XXI wieku powinni mieć dostęp do bieżącej wody bez jakichkolwiek problemów. Problemem były kwestie prawne, które udało się jednak pozytywnie załatwić – cieszy się radny Kamiński.
Niedawno zostało wydane pozwolenie na budowę I etapu sieci wodociągowej przy ulicy Łętowskiej w ramach Miejscowego Planu Zagospodarownia Przestrzennego. Po uprawomocnieniu się decyzji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu rozpocznie inwestycję. Prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku i wodę w kranach powinno mieć kilkanaście osób. W końcowej fazie jest natomiast II etap przedsięwzięcia. Prace projektowe na terenie nie objętym MPZP są na ukończeniu.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosć - niezalogowany 2015-07-29 13:37:07

    I co Panie Kamiński, przypina Pan sobie coś czego Pan nawet palcem nietknąl przez lata, czyli wodociąg o który walczą mieszkańcy oraz przewodniczący rady osiedla. Fuj, wstydziłby się Pan, gdzie Pana ambicje wielki panie radny!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama