Reklama

Ulica Wysockiego musi zostać wyremontowana do końca

Podczas wizyty w Przemyślu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapewnił, że niebawem fundusz rządowy na remont dróg zostanie zwiększony dziesięciokrotnie (do kwoty 310 mln zł). Tę szansę chcą wykorzystać władze nadsańskiego miasta, aby postarać się o pieniądze na całościowe zakończenie remontu ulicy Wysockiego.

Minister J. Kwieciński zapewnił o przyznaniu środków na dokończenie modernizacji ulicy Wysockiego, którą osobiście odwiedził. II etap jej remontu został w br. dofinansowany właśnie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju[paywall].

– Nie wyobrażam sobie tego, aby ta ulica nie została wyremontowana do końca. Kiedy rozmawiałem z mieszkańcami, powiedziałem im, że nie ma możliwości, aby kilkusetmetrowy fragment, prowadzący do miasta, nie został zmodernizowany. Jeśli się zaczęło, trzeba to skończyć. Nie będę kłamać, że stanie się to już, za miesiąc, dwa. Jeżeli nabór wniosków o przyznanie dofinansowania rozpocznie się zgodnie z terminem, to w 2019 roku złożymy wniosek. Jeśli wszystko poszłoby sprawnie, prace rozpoczęłyby się jeszcze w tym samym roku. Co ważne, kwota dotacji byłaby na poziomie 80 procent. Wówczas z wkładem własnym poradzilibyśmy sobie bez problemu. Być może uda się pozyskać na ten cel dwa, trzy miliony złotych z rezerwy budżetowej, o czym z kolei wspominał marszałek Marek Kuchciński – zapewnił zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mają talent - niezalogowany 2018-10-28 17:16:58

    Remont drogi  za rządów Chomy z Hamryszczakiem   3 etapy, 2 kadencje....około 2 km.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-10-28 17:18:23

    Wcale nie musi a co z ul  3go Maja , Dworskiego , Mickiewicza itd , itd .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2018-10-28 21:55:00

    Dzisiaj rozdawane były ulotki wyborcze Hamryszczaka pod katedrą tuż przed mszą św. Film krąży po sieci. WSTYD 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama