Podczas wizyty w Przemyślu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapewnił, że niebawem fundusz rządowy na remont dróg zostanie zwiększony dziesięciokrotnie (do kwoty 310 mln zł). Tę szansę chcą wykorzystać władze nadsańskiego miasta, aby postarać się o pieniądze na całościowe zakończenie remontu ulicy Wysockiego.
Minister J. Kwieciński zapewnił o przyznaniu środków na dokończenie modernizacji ulicy Wysockiego, którą osobiście odwiedził. II etap jej remontu został w br. dofinansowany właśnie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju[paywall].
– Nie wyobrażam sobie tego, aby ta ulica nie została wyremontowana do końca. Kiedy rozmawiałem z mieszkańcami, powiedziałem im, że nie ma możliwości, aby kilkusetmetrowy fragment, prowadzący do miasta, nie został zmodernizowany. Jeśli się zaczęło, trzeba to skończyć. Nie będę kłamać, że stanie się to już, za miesiąc, dwa. Jeżeli nabór wniosków o przyznanie dofinansowania rozpocznie się zgodnie z terminem, to w 2019 roku złożymy wniosek. Jeśli wszystko poszłoby sprawnie, prace rozpoczęłyby się jeszcze w tym samym roku. Co ważne, kwota dotacji byłaby na poziomie 80 procent. Wówczas z wkładem własnym poradzilibyśmy sobie bez problemu. Być może uda się pozyskać na ten cel dwa, trzy miliony złotych z rezerwy budżetowej, o czym z kolei wspominał marszałek Marek Kuchciński – zapewnił zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Remont drogi za rządów Chomy z Hamryszczakiem 3 etapy, 2 kadencje....około 2 km.
Wcale nie musi a co z ul 3go Maja , Dworskiego , Mickiewicza itd , itd .
Dzisiaj rozdawane były ulotki wyborcze Hamryszczaka pod katedrą tuż przed mszą św. Film krąży po sieci. WSTYD
no no jak wygra nie daj Boże Bakun to tą ulice będziecie mieć wykończoną za następnej kadencji więc głosujcie tylko na pana HAMRYSZCZAKA
Remont drogi za rządów Chomy z Hamryszczakiem 3 etapy, 2 kadencje....około 2 km.
Wcale nie musi a co z ul 3go Maja , Dworskiego , Mickiewicza itd , itd .
Dzisiaj rozdawane były ulotki wyborcze Hamryszczaka pod katedrą tuż przed mszą św. Film krąży po sieci. WSTYD