Reklama

Ulica Wysockiego zostanie przebudowana

21 marca br. dokończona została – przerwana spektakularnym wyjściem z sali obrad przez grupę radnych PO i SLD – sesja Rady Miasta Przemyśla z 25 lutego br. W programie było kilkanaście niezrealizowanych punktów, w tym 15 dodatkowych projektów uchwał.

Program zawierał m.in. projekt uchwały o... wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym (chodzi o plany odwołania ze stanowiska Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu Grażyny Stojak). Uchwała została przyjęta przez radnych podczas sesji nadzwyczajnej 3 marca br., więc na wniosek przewodniczącej rady Lucyny Podhalicz (PiS) ten punkt został zdjęty z programu obrad.
Z istotniejszych z punktu widzenia mieszkańców miasta uchwał warto wymienić:  zwiększenie o ponad półtora miliona złotych wydatków w budżecie miasta w br. Pieniądze pochodzić będą z tzw. wolnych środków (to nadwyżka wynikająca z rozliczeń wyemitowanych papierów wartościowych, kredytów i pożyczek z lat ubiegłych, powstała na koniec 2015 r. – przyp. aut.), które pozostały na koncie urzędu miasta, a które mogą zostać przeznaczone na drobne inwestycje.

Na Wysockiego, chodniki, pływalnię...

Kwota 1 mln 670 tys. zł przeznaczona została na osiem przedsięwzięć. Najwięcej z puli, bo 800 tys. zł, zostało przeznaczonych na przebudowę ulicy Wysockiego, a konkretniej na wykup gruntów od osób prywatnych, potrzebnych do rozpoczęcia prac remontowo-budowlanych. Te przy dofinansowaniu unijnym mają się rozpocząć najprawdopodobniej[paywall] w przyszłym roku i potrwają do 2019 r. 290 tys. zł radni przekazali na wydatki bieżące Zarządu Dróg Miejskich. Dzięki temu będzie (lub już jest) możliwy remont dróg i chodników na terenie miasta, m.in. ciągów pieszych na Moście Orląt Przemyskich, chodnika przy ulicy Wilsona (prace trwają) oraz remont ulicy Katedralnej. 100 tys. zł przekazane zostało na zagospodarowanie terenu wokół budowanego pomnika „Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia”. Taka sama kwota trafiła do POSiR-u, a konkretniej na potrzeby krytej pływalni. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja budowlana i kosztorys modernizacji przestarzałego systemu ogrzewania i uzdatniania wody, który funkcjonuje w niezmienionej formie od 24 lat! W wypadku jakiejkolwiek awarii pływalnia zostałaby zamknięta.

Reklama

„Wytrzeźwiałka” tańsza!

Formalnością było przegłosowanie projektu uchwały o likwidacji Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Przemyślu. Przegłosowany został projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Słowackiego na terenie i obok podstrefy ekonomicznej. Wszystko to potrzebne jest nowemu inwestorowi w strefie, którym – jak już wspominaliśmy – będzie PKP SA. Radni zajmowali się także ustaleniem opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom. Miło nam poinformować, że opłata nie wzrosła, a zmalała. O złotówkę.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Andrzej - niezalogowany 2016-03-26 11:37:03

    A propo zdjęcia z remontowanym chodnikiem przydały by się koniecznie tam lampy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Broker - niezalogowany 2016-03-27 01:21:13

    Broker najlepszy na forexhttp://x-profit.com/ Forex Profit

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2016-03-29 12:23:40

    Obiecanki cacanki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama