Reklama

Ulice Poniatowskiego i Sobieskiego w Przeworsku wyremontowane

W Przeworsku zakończyła się kolejna inwestycja drogowa. Z nowej nawierzchni cieszyć się mogą mieszkańcy osiedla Jana III Sobieskiego oraz Józefa Poniatowskiego.


– Najpierw przeprowadzono roboty przygotowawcze, podczas których wykonane zostały warstwa odcinająca zagęszczana mechanicznie pod chodniki, zjazdy i zatoki, podbudowa betonowa i z kruszywa łamanego i nowa nawierzchnia bitumiczna. Inwestycja objęła także wykonanie chodników z kostki brukowej, całość wzmocniona została krawężnikami i obrzeżami betonowymi. Był to ostatni etap przebudowy dróg na tym osiedlu. W poprzednich latach nową jakość stopniowo zyskiwały ulice boczne – informuje Urząd Miejski w Przeworsku. 

Inwestycja była możliwa dzięki umowie, jaką podpisał burmistrz Leszek Kisiel z Wojewodą Podkarpackim na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Kosztowała niemal 1,6 mln zł, z czego prawie 750 tys. zł to dofinansowanie. 
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama