1 sierpnia o godzinie 17.00 rozpoczęły się przed pomnikiem Orląt Przemyskich uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Odczytano apel poległych, złożono kwiaty przy tablicy uwieczniającej bohaterstwo harcerzy walczących w Szarych Szeregach, ułożono ze zniczy znak Polski Walczącej.
W obchodach 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego wzięli udział harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej, kombatanci, samorządowcy oraz mieszkańcy Przemyśla. Prezydent miasta Robert Choma, dziękując zgromadzonym za przybycie, podkreślił, że jest naszym obowiązkiem[paywall] czcić w sposób godny i właściwy wszystkie rocznice zapisane krwią przodków, bez względu na ich ocenę.W ostatnich latach rozwija się dyskusja, czy było warto, czy to nie był błąd decydentów, którzy wysłali młodych ludzi do walki. Walczący w powstaniu nie zdawali pytań, czuli, że to jest ich obowiązek. Dzisiaj, po 72 latach, czy jest sens poddawać w wątpliwość tamto bohaterstwo, czy jest sens prowadzić dyskusję? W tamtych warunkach, końcem lipca 1944, bardzo trudno było ocenić, co należy robić – stwierdził A. Huk.
Na zakończenie uroczystości z inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej przemyślanie utworzyli na placu Orląt Przemyskich z białych i czerwonych zniczy symboliczną kotwicę. Znak kotwicy, w który wpisane są litery P i W, oznaczające Polskę oraz walkę używany był od 1942 r. jako element wojny psychologicznej prowadzonej z okupantem, stał się wyrazem nadziei na odzyskanie niepodległości. Był powszechnie stosowany w latach 1939 – 1945, rysowano go na murach i chodnikach nie tylko Warszawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sąsiedzi też uczcili swoich powstańcówhttp://prawy.pl/34814-ukraincy-uczcili-pamiec-zolnierzy-waffen-ss-w-mundurach-ss-galizien-i-oun-upa-a-pop-im-swiecil/
Ukraina publikuje treść uchwały o "ludobójstwie dokonanym przez Państwo Polskie na Ukraińcach"Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-publikuje-tresc-uchwaly-o-ludobojstwie-dokonanym-prz,nId,2246630#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Zamknąć granicę z Ukrainą ,Ukraińców wyprosić z Polski, nie wtrącać się w ich wewnętrzne sprawy, nie pomagać finansowo ani charytatywnie niech sobie żyją w swoim wolnym niepodległym kraju, czyli piekle które sobie sami stworzyli. Samo pojęcie Ukrainiec zaistniało dopiero w XIX wieku. Lwów i obecna zachodnia Ukraina od XIV wieku należały do Polski. O jakich więc swoich ziemiach mowa skoro nigdy nie mieli własnego państwa ?? Najwyższy czas przestać im włazić w d...ę. Ukraińcy dostali zielone światło od Zachodu, EU , USA i Kanady / tam po II wojnie światowej uciekło wielu banderowców by uniknąć odpowiedzialności za swoje wojenne zbrodnie a dziś ich dzieci są na intratnych stanowiskach w tych państwach / dziś potomkowie bandery płacą za nich wszystkie rachunki międzynarodowe za gaz , dostawy broni ,długi. USA za wszelką cenę dąży do rozpętania III wojny światowej byle daleko od nich samych.
Sąsiedzi też uczcili swoich powstańcówhttp://prawy.pl/34814-ukraincy-uczcili-pamiec-zolnierzy-waffen-ss-w-mundurach-ss-galizien-i-oun-upa-a-pop-im-swiecil/
Ukraina publikuje treść uchwały o "ludobójstwie dokonanym przez Państwo Polskie na Ukraińcach"Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-publikuje-tresc-uchwaly-o-ludobojstwie-dokonanym-prz,nId,2246630#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Zamknąć granicę z Ukrainą ,Ukraińców wyprosić z Polski, nie wtrącać się w ich wewnętrzne sprawy, nie pomagać finansowo ani charytatywnie niech sobie żyją w swoim wolnym niepodległym kraju, czyli piekle które sobie sami stworzyli. Samo pojęcie Ukrainiec zaistniało dopiero w XIX wieku. Lwów i obecna zachodnia Ukraina od XIV wieku należały do Polski. O jakich więc swoich ziemiach mowa skoro nigdy nie mieli własnego państwa ?? Najwyższy czas przestać im włazić w d...ę. Ukraińcy dostali zielone światło od Zachodu, EU , USA i Kanady / tam po II wojnie światowej uciekło wielu banderowców by uniknąć odpowiedzialności za swoje wojenne zbrodnie a dziś ich dzieci są na intratnych stanowiskach w tych państwach / dziś potomkowie bandery płacą za nich wszystkie rachunki międzynarodowe za gaz , dostawy broni ,długi. USA za wszelką cenę dąży do rozpętania III wojny światowej byle daleko od nich samych.