Przemyśl, obok Łomży, Hajnówki i Stalowej Woli, oficjalnie już otrzymał ok. 15 mln zł wsparcia z Funduszy Norweskich i EOG. 29 grudnia ub.r. minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda podpisał cztery umowy dla tych miast na inwestycje z programu „Rozwój lokalny”.
– Program „Rozwój lokalny” jest praktycznym wyrazem realizacji działań rządu z zakresu polityki miejskiej – powiedział minister G. Puda.
– Prowadzona przez nasze ministerstwo polityka zrównoważonego rozwoju ma na celu między innymi eliminację różnic społecznych i gospodarczych między regionami. Dzięki naszym wspólnym działaniom wypracowane zostaną[paywall] ważne modele w zakresie rozwiązywania problemów rozwojowych, które dotyczą nas wszystkich. Wiedza i zdobyte doświadczenia będą mogły zostać wykorzystane przez wszystkie samorządy, co w efekcie wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców polskich miast – stwierdził.
O tym, że miasto otrzyma dofinansowanie z Funduszy Norweskich i EOG, poinformował podczas konferencji prasowej 2 grudnia ub.r. prezydent Wojciech Bakun.
Nie byłoby jednak i tej konferencji, i 15-milionowej dotacji, gdyby wcześniej radni nie wycofali się z podjętego 26 sierpnia 2019 r. oświadczenia, wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT.
Przemyśl fundusze z programu przeznaczy przede wszystkim na rozwijanie potencjału turystycznego oraz rekreacyjnego. Miasto ma plan na zwiększenie swojej dostępności, wykorzystując różnorodność i wielokulturowość do budowania społeczeństwa dialogu, otwartości oraz integracji społecznej.
Przemyśl zamierza wykorzystać wsparcie na rozwój inteligentnego miasta współtworzonego przez mieszkańców z atrakcyjną ofertą edukacyjną, zróżnicowanym zasobem mieszkaniowym i bogatą ofertą usług społecznych.
Szczegóły inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”, przedstawiła podczas wspomnianej konferencji prasowej naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM w Przemyślu B. Bielecka.
Z ok. 15 mln zł wsparcia miasto 60 procent może przeznaczyć na inwestycje, zaś pozostałą kwotę na tzw. działania miękkie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze