Na ten moment Wojewódzki Szpital im. Św. o. Pio w Przemyślu czekał wiele lat. W obecności marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, szefowa placówki na Monte Cassino Barbara Stawarz parafowała z pełnomocnikiem głównego wykonawcy – spółki Adamietz – Łukaszem Kutybą umowę na stworzenie oddziału kardiochirurgii.
Do podpisania umowy doszło 26 lipca br.
– To bardzo długo wyczekiwana przez wszystkich inwestycja. Jej realizacja rozpocznie się już pod koniec lipca. Powstanie tego oddziału pozwoli leczyć pacjentów w Przemyślu kompleksowo. Na płynne przekazywanie pacjentów, którzy pilnie potrzebują zabiegów kardiochirurgicznych. Ten oddział będzie znakomitym uzupełnieniem innych oddziałów naszego szpitala, jak choćby kardiologia, chirurgia naczyniowa czy rehabilitacja kardiologiczna, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Oddział będzie się mieścić w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego, co ma niezwykle istotne znaczenie dla bezpieczeństwa operowanych pacjentów
Reklama
– powiedziała dyrektor przemyskiego szpitala B. Stawarz.
– Możemy powiedzieć: nareszcie! Historia powstania tego oddziału w przemyskim szpitalu była bardzo skomplikowana i trudna. Potrzeba było konsekwencji, decyzji i zgód w NFZ-cie i urzędzie wojewódzkim. Bardzo nam zależało, aby kardiochirurgia nie była tylko w Rzeszowie. Udało się, dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli. Wszystkim im dziękuję. Wydajemy pieniądze z budżetu województwa na niezwykle potrzebną inwestycję. Przede wszystkim dla pacjentów, która poszerza ofertę kardiochirurgiczną na Podkarpaciu
Reklama
– stwierdził marszałek województwa podkarpackiego W. Ortyl.
Oddział kardiochirurgiczny ma powstać w osiem miesięcy. W marcu 2025 r. ma przyjąć pierwszych pacjentów[paywall].
– Czas oczekiwania na planowy zabieg kardiochirurgiczny w naszym województwie to wiele miesięcy. Czas oczekiwania na pilny zabieg to kilka tygodni. A nasi pacjenci nie są z tej grupy, która może czekać. Często spotykamy się z sytuacją, kiedy nasz pacjent umiera, a my nie jesteśmy w stanie mu pomóc. To straszne doświadczenie. Nasz oddział będzie wspaniałym dopełnienie oferty dla pacjentów kardiochirurgicznych
Reklama
– powiedział kierownik oddziału kardiologii w przemyskim szpitalu dr nauk medycznych Łukasz Wiśniowski.
– Jako główny wykonawca niezmiernie się cieszymy, że po długim okresie przetargowym wreszcie się udało. Nasza spółka realizuje inwestycje przede wszystkim w obszarze służby zdrowia, więc deklarujemy, że zrobimy wszystko, aby na koniec marca przyszłego roku w równie dobrych nastrojach spotkamy się na otwarciu tej ważnej inwestycji
– dodał pełnomocnikiem głównego wykonawcy spółki Adamietz Ł. Kutyba.
– Nasi pacjenci zdecydowanie za długo czekali do tej pory na operacje. To było niezwykle frustrujące tak dla nich, jak i dla nas. Za kilka miesięcy przejdzie to do historii. Powstanie oddział z salą operacyjną, salą intensywnego nadzoru kardiochirurgicznego, z dwudziestoma czterema łóżkami, w tym siedem łóżek intensywnego nadzoru kardiochirurgicznego. Kadrę mamy już skompletowaną. Mamy zespół, który podjął się tego wyzwania i wierzę, że będziemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie
– podsumowała dyrektor B. Stawarz.
Wiadomo już, że szefem oddziału będzie dr nauk medycznych Michał Kowalczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze