Reklama

Grupa młodych aktorów przemyskiego „Słowaka” z nagrodą za wybitne osiągnięcia artystyczne

25 października w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród dla utalentowanej młodzieży z Podkarpacia, w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Miło nam donieść, że wśród laureatów znalazła się m.in. grupa młodych aktorów przemyskiego „Słowaka”.

– Wasze talenty, pracowitość, wysiłki, często wyrzeczenia są tym, co daje fundament dla sukcesów. My staramy się je docenić i uhonorować. Bo wasze dzisiejsze dokonania i laury niczego nie kończą, ale dopiero rozpoczynają życiową drogę, na której wasza praca i uzdolnienia będą procentować – zwrócił się do zgromadzonych na uroczystości marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

O dotychczasowych dokonaniach i sukcesach anglojęzycznej grupy teatralnej „Uninvited”, pracującej pod okiem anglistki Tamary Ryzner, pisaliśmy na naszych łamach w czerwcu tego roku. Skutecznie łączy ona teatr z nauką języka, co zaprocentowało licznymi laurami.

Reklama

W roku ubiegłym „Uninvited” został laureatem 1. miejsca na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe”, dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną za wybitną treść sztuki. Szczęście przyniósł mu wówczas „Lord of the flies” („Władca much”).

W tym roku z tego samego ogólnopolskiego przeglądu młodzi aktorzy wrócili z miejscem drugim (i pierwszym w województwie), a w maju zawojowali rzeszowski Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, organizowany przez tamtejsze I LO we współpracy z Teatrem Maska. Pierwsze miejsce otrzymali za przejmującą sztukę „The Last Cyclist” („Ostatni cyklista”). Dodatkowo trzy osoby z teatralnej grupy (Dawid, Zosia i Agata) otrzymały nagrody specjalne za stworzone kreacje aktorskie.

Reklama

Do tej listy osiągnięć doszła nagroda za wybitne osiągnięcia artystyczne. Łącznie trafiły one do 116 uczniów oraz do 11 zespołów artystycznych, wokalnych, teatralnych, które działają przy podkarpackich szkołach.

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymało też 4 absolwentów I LO: Wiktoria Głuchowicz, Mikołaj Jędruch, Kamil Rabiej i Miłosz Samek, a obecny uczeń szkoły Tomasz Samek uhonorowany został stypendium naukowym.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama