W uroczysku Horaj na terenie Nadleśnictwa Oleszyce 18 września odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę Bitwy pod Oleszycami. Kilka dni wcześniej (15 września) na terenie leśnictwa Zabiała 94 rowerzystów stanęło na starcie V Rowerowego Wyścigu Pamięci Bitwy pod Oleszycami.
W uroczystości w Horaju wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, Nadleśnictwa Oleszyce, mieszkańcy oraz młodzież szkolna. Za oprawę muzyczną odpowiadała Orkiestra Wojskowa Garnizonu Rzeszów.
Wyścig po raz kolejny zorganizowało stowarzyszenie „Czas na pomoc” przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce, Urzędem Miasta i Gminy Oleszyce oraz Urzędem Gminy Stary Dzików. Długość trasy wynosiła 12 km, a start i meta znajdowały się przy Leśniczówce Zabiała.
W kategorii open najszybsi byli: Andrzej Skoczylas (20:34), Mariusz Borowiec (21:22) i Maciej Meder (21:28). Wśród kobiet w pierwszej trójce znalazły się: Dorota Kuraszyńska (23:52), Gabriela Mączka (24:49) i Iwona Meder (25:58).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze