Reklama

Upiększają gminę rabatami z krzewami ozdobnymi

19/10/2015 16:06

Coraz więcej rabat obsadzonych krzewami ozdobnymi zwraca uwagę przejeżdżających przez Szówsko, Wiązownicę, Zapałów i Radawę. W ubiegłym tygodniu grupa kobiet obsadzała pobocze szosy wojewódzkiej, biegnącej w kierunku Lublina.

Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Wiązownica wynika, że tak realizowana jest część programu „Czas na aktywność w gminie”,  realizowanego z unijnych pieniędzy. Umożliwia on zdobycie dodatkowych kwalifikacji osobom szukającym pracy. Prowadzone są szkolenia przygotowujące do różnych stanowisk. Osoby, które chcą uzyskać przygotowanie do aranżacji terenów zielonych, uczą się, wykonując jednocześnie prace na rzecz gminy. – Połączyliśmy praktyczne przygotowanie, wpisane w program projektu, z pracami podnoszącym estetykę w miejscowościach gminy. Uczestnicy nabierają doświadczenia przy tworzeniu terenów zielonych, a przy tym wykonują prace upiększające. Koszty, jakie musi ponieść samorząd, są znikome, ponieważ wszystko realizowane jest w ramach programu finansowanego przez fundusze unijne – wyjaśnia Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    junior - niezalogowany 2015-10-19 16:39:35

    no, szczególnie ta pierwsza na chodniku, fest Maryna do rabatek

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama