Coraz więcej rabat obsadzonych krzewami ozdobnymi zwraca uwagę przejeżdżających przez Szówsko, Wiązownicę, Zapałów i Radawę. W ubiegłym tygodniu grupa kobiet obsadzała pobocze szosy wojewódzkiej, biegnącej w kierunku Lublina.
Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Wiązownica wynika, że tak realizowana jest część programu „Czas na aktywność w gminie”, realizowanego z unijnych pieniędzy. Umożliwia on zdobycie dodatkowych kwalifikacji osobom szukającym pracy. Prowadzone są szkolenia przygotowujące do różnych stanowisk. Osoby, które chcą uzyskać przygotowanie do aranżacji terenów zielonych, uczą się, wykonując jednocześnie prace na rzecz gminy. – Połączyliśmy praktyczne przygotowanie, wpisane w program projektu, z pracami podnoszącym estetykę w miejscowościach gminy. Uczestnicy nabierają doświadczenia przy tworzeniu terenów zielonych, a przy tym wykonują prace upiększające. Koszty, jakie musi ponieść samorząd, są znikome, ponieważ wszystko realizowane jest w ramach programu finansowanego przez fundusze unijne – wyjaśnia Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no, szczególnie ta pierwsza na chodniku, fest Maryna do rabatek
no, szczególnie ta pierwsza na chodniku, fest Maryna do rabatek