Reklama

Uroczyście odsłonili mural z wizerunkiem patrona [GALERIA]


Zacny patron Szkoły Podstawowej w Olszanach w gminie Krasiczyn ma swój mural. Budynek placówki ozdobiło malowidło utalentowanej autorki Weroniki Nalepy, przedstawiające papieża Jana Pawła II. Jego uroczyste odsłonięcie miało miejsce w poniedziałek, 9 czerwca.


Na wstępie należy zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa w Olszanach należy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Taki patron zobowiązuje, dlatego w misję oraz wizję wychowania realizowaną w placówce wpisane są głoszone przez Niego wartości. W tym roku dyrekcja szkoły postanowiła uczcić pamięć o patronie w wyjątkowy sposób, ozdabiając jego wizerunkiem jedną ze ścian budynku. Z inicjatywy dyrektor SP w Olszanach Barbary Nawojskiej-Synus i przy wsparciu Rady Rodziców cel udało się zrealizować. Mural wykonała pochodząca z gminy Orły Weronika Nalepa, która ma już na koncie podobne dzieła powstałe na szkołach w innych częściach naszego regionu, a koszt wykonania placówka pokryła ze swojego budżetu.

– Taki sposób uczczenia Jana Pawła II zrodził się w mojej głowie jakiś czas temu. Ten mural jest swego rodzaju pomnikiem, który mogą podziwiać uczniowie w drodze do szkoły, jak i przejeżdżający w jej pobliżu. Jest nie tylko ozdobą budynku, ale przede wszystkim symbolem naszej tożsamości, pamięci i wdzięczności. Chcemy, by jego obecność inspirowała uczniów, nauczycieli i wszystkich odwiedzających naszą szkołę do refleksji i działania zgodnego z tym, czego nauczał Jan Paweł II – powiedziała dyrektor placówki w Olszanach B. Nawojska-Synus, która z okazji poświęcenia muralu podjęła w szkolnych progach zaproszonych gości.

Reklama

Wśród tych byli m.in. starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan, wójt gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski, przedstawiciele Rady Gminy Krasiczyn i przedstawiciele duchowieństwa.

Starosta B. Ryczan, zwracając się do zgromadzonej na sali gimnastycznej młodzieży, zaznaczyła, że należenie do Sieci Szkół Jana Pawła II jest wielkim zaszczytem i z pewnością odciska piętno w sercach uczniów i ich rodzin.

– Ojciec Święty był bardzo wymagający, także wobec siebie i my też powinniśmy – mówiła.

Przytoczyła też cytat ze słów Jana Pawła II, który brzmi „Jeślibyś chciał znaleźć źródło, musisz iść pod prąd”, podkreślając potrzebę ponoszenia pracy i wysiłku w poszukiwaniu głębszej prawdy oraz złożyła podziękowania nauczycielom i dyrekcji szkoły za to, że starają się prowadzić młodzież drogą prawdy i wiary.

Reklama

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu młodszych i starszych członków szkolnej społeczności, a zwieńczeniem było odsłonięcie i poświęcenie muralu JP II zdobiącego elewację placówki.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/06/2025 15:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama