Zakończyły się pięciodniowe uroczystości odpustowe w kolegiacie pw. Bożego Ciała, zorganizowane w 1. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin.
Podczas obchodów wierni licznie uczestniczyli w codziennych mszach świętych z udziałem małych dzieci, z błogosławieństwem matek oczekujących na rozwiązanie, a także małżonków modlących się o potomstwo. Pierwszego dnia[paywall] w godzinach wieczornych miała również miejsce procesja z obrazem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin przez Rynek, podczas której rozważano różańcowe tajemnice światła.
Zebrani przynieśli ze sobą świece. 5 sierpnia, czyli ostatniego dnia uroczystości w jarosławskiej kolegiacie, sumie odpustowej przewodniczył bp Józef Zawitkowski z Łowicza. W tym dniu miała również miejsce promocja wierszy Piotra Czecha.

– Oddaję w państwa ręce zbiór wierszy z nadzieją, że staną się one natchnieniem do odkrywania skarbu, którym jest obecność Jezusa pod postacią chleba oraz Maryi w cudownym wizerunku Królowej Rodzin, zwanym przed wiekami Matką Bożą Różańcową. Nie zapominajmy, że tu, w sercu Jarosławia, bije serce Matki pragnącej wypraszać nam wielkie dary, nie wyłączając cudów – powiedział Piotr Czech podczas środowej promocji tomiku Do której sercem mi blisko.
Własną interpretację wierszy przedstawili również ks. Krzysztof Pelc, Agnieszka Dominik i kleryk Michał Zalot. Całe wydarzenie ubogacone zostało muzyką organową.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze