Reklama

Uroczystości odpustowe w jarosławskiej kolegiacie

08/08/2015 16:03

Zakończyły się pięciodniowe uroczystości odpustowe w kolegiacie pw. Bożego Ciała, zorganizowane w 1. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin.

Podczas obchodów wierni licznie uczestniczyli w codziennych mszach świętych z udziałem małych dzieci, z błogosławieństwem matek oczekujących na rozwiązanie, a także małżonków modlących się o potomstwo. Pierwszego dnia[paywall] w godzinach wieczornych  miała również miejsce procesja z obrazem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin przez Rynek, podczas której rozważano różańcowe tajemnice światła. 


fot.Izabela Plęs

Zebrani przynieśli ze sobą świece. 5 sierpnia, czyli ostatniego dnia uroczystości w jarosławskiej kolegiacie, sumie odpustowej przewodniczył bp Józef Zawitkowski z Łowicza. W tym dniu miała również miejsce promocja wierszy Piotra Czecha. 

– Oddaję w państwa ręce zbiór wierszy z nadzieją, że staną się one natchnieniem do odkrywania skarbu, którym jest obecność Jezusa pod postacią chleba oraz Maryi w cudownym wizerunku Królowej Rodzin, zwanym przed wiekami Matką Bożą Różańcową. Nie zapominajmy, że tu, w sercu Jarosławia, bije serce Matki pragnącej wypraszać nam wielkie dary, nie wyłączając cudów – powiedział Piotr Czech podczas środowej promocji tomiku Do której sercem mi blisko.

Reklama

Własną interpretację wierszy przedstawili również ks. Krzysztof Pelc, Agnieszka Dominik i kleryk Michał Zalot. Całe wydarzenie ubogacone zostało muzyką organową. 


fot.Izabela Plęs
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości