Od 1 lipca będą obowiązywać nowe oznakowania wyznaczające miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury i rozwoju z dnia 3 lipca 2015 roku, zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, od 1 lipca miejsce (nawierzchnia) wyznaczone dla osób niepełnosprawnych będzie oznakowane kolorem niebieskim, na którym będzie umieszczony znak P-24. Zastąpi to stosowane do tej pory koperty, które, zwłaszcza na ciasnych, zagęszczonych parkingach, były mniej widoczne. Przypominamy, że zajęcie takiego miejsca przez osobę nieuprawnioną jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nareszcie, a gdy niebieskie będą zajęte czy można zaparkować obok ?
W zimie jak śnieg przysypie to też będzie na niebiesko?
W zimie na tych miejscach są przeważnie pryzmy śniegu
w pełni sprawnym oszołomom którzy bezprawnie parkują na oznaczonych dla niepełnosprawnych miejscach żaden kolor nie przemówi do rozsądku a tak na marginesie to jak patrzę kto posiada karty parkingowe to głowa mała :-( na co dzień motor w dupie a jak trzeba z parkingu 100 metrów się przespacerować to wielki inwalida, proponuję wydawać karty parkingowe nie po znajomości a zgodnie z prawem
Jakiś cud ze pomalowali na niebiesko te miejsca wkoncu będą widoczne z daleka a nie zatrzymasz sie przypadkiem i mandat 500 zł
PRZYPADKIEM na piktogramie wózka inwalidzkiego ?
przypadkiem to dotychczasowe oznakowanie było na tyle widoczne, że trzeba było być niewidomym, żeby zająć miejsce dla niepełnosprawnych
nareszcie, a gdy niebieskie będą zajęte czy można zaparkować obok ?
W zimie jak śnieg przysypie to też będzie na niebiesko?
W zimie na tych miejscach są przeważnie pryzmy śniegu