Reklama

Uwaga kierowcy! Nowe oznakowania

23/06/2017 18:00

Od 1 lipca będą obowiązywać nowe oznakowania wyznaczające miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury i rozwoju z dnia 3 lipca 2015 roku, zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, od 1 lipca miejsce (nawierzchnia) wyznaczone dla osób niepełnosprawnych będzie oznakowane kolorem niebieskim, na którym będzie umieszczony znak P-24. Zastąpi to stosowane do tej pory koperty, które, zwłaszcza na ciasnych, zagęszczonych parkingach, były mniej widoczne. Przypominamy, że zajęcie takiego miejsca przez osobę nieuprawnioną jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    niepełnosprawny - niezalogowany 2017-06-23 18:21:32

    nareszcie, a gdy niebieskie będą zajęte czy można zaparkować obok ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-06-23 20:28:27

    W zimie jak śnieg przysypie to też będzie na niebiesko?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    śnieg - niezalogowany 2017-06-23 20:34:08

    W zimie na tych miejscach są przeważnie pryzmy śniegu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama