Temperatury przekraczają 30 stopni i taki stan ma się utrzymywać w kolejnych dniach. Policjanci apelują, aby nie pozostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Wybierając się w takie upały w podróż samochodem, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.
Policjanci przypominają, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Nie zapominajmy o tym szczególnie w trakcie podróży. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich dzieci samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112.
Gdy planujemy podróż samochodem, w tak wysokich temperaturach, pamiętajmy aby wywietrzyć auto, zaopatrzyć się w zapas wody. Gdy czujemy, że nasza koncentracja spada, lub robi nam się słabo, zatrzymajmy się, wysiądźmy z samochodu, odpocznijmy kilka minut w cieniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No tak, za znęcanie się nad zwierzęciem zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia. Ale chodzi tu wyłącznie, przede wszystkim o pieski ewentualnie kotki, bo np. taką świnię można gotować żywcem i obdzierać ze skóry, wcześniej napi********c młotkiem po głowie.DŁUGOTRWAŁE ZABIJANIE ŚWIŃ MŁOTKIEM. WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE SPOD BARWIC - SZCZECINEK.COM
No tak, za znęcanie się nad zwierzęciem zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia. Ale chodzi tu wyłącznie, przede wszystkim o pieski ewentualnie kotki, bo np. taką świnię można gotować żywcem i obdzierać ze skóry, wcześniej napi********c młotkiem po głowie.DŁUGOTRWAŁE ZABIJANIE ŚWIŃ MŁOTKIEM. WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE SPOD BARWIC - SZCZECINEK.COM