Reklama

Uwaga! Rozpoczął się odstrzał dzików

14 marca br. prezydent Przemyśla Robert Choma wydał decyzję zezwalającą na redukcyjny odstrzał dzików na terenie miasta. Akcja rozpoczęła się 20 marca br. i potrwa do końca 2017 roku.

Przez niszczycielską działalność człowieka dzikie zwierzęta zatraciły instynkt samozachowawczy i zaczęły podchodzić coraz bliżej ludzkich zabudowań. Sporo szkód, o czym wielokrotnie informowaliśmy, wyrządzały głównie dziki. Zezwolenie na zmniejszenie ich populacji poprzez tzw. odstrzał redukcyjny stało się faktem dzięki wydanej jeszcze w 2016 r. przez Polski Związek Łowiecki pozytywnej opinii zezwalającej na odstrzał 50 sztuk dzików[paywall]. – Pod koniec lutego tego roku przeprowadzona została wizja lokalna w terenie, mająca na celu ustalenie miejsc, w których zostanie przeprowadzona akcja odstrzału. Ustawione zostaną tam tablice ostrzegawcze – powiedział rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Tablice o treści „UWAGA. Obszar objęty odstrzałem dzików. Zachować szczególną ostrożność. Odstrzał prowadzony jest od 20.03.2017 r. do 31.12.2017 r.” stanęły na obrzeżach miasta, w rejonie: Lipowicy, kopca Tatarskiego i na terenach położonych przy ul. Fabrycznej i Kruhelu Wielkim.

Reklama

– Decyzja prezydenta wynika z licznych skarg mieszkańców miasta Przemyśla oraz zarządów osiedli, dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ze strony pojawiających się w pobliżu budynków mieszkalnych na terenie miasta stad dzików. Zwierzęta te powodują także ogromne szkody w uprawach rolnych, w pobliżu domostw, na terenie cmentarzy. Dotychczas stosowane środki zapobiegawcze, czyli wypłaszanie zwierząt do granic Przemyśla, odkrzaczanie, apele o niedokarmianie zwierząt, nie przyniosły rezultatów. Populacja dzików rosła – podsumował W. Wołczyk.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jotes - niezalogowany 2017-03-26 13:47:32

    Czy nie można ich uśpić i wywieźć  gdzieś w Bieszczady?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    łowczy - niezalogowany 2017-03-26 14:13:52

    Czy  Ty myślisz że w Bieszczadach nie ma dzików?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lisek - niezalogowany 2017-03-26 18:18:42

    Fizycznie odstrzał się jeszcze nie zaczął, bo jedno z kół nie może się dogadać z miastem. Także spokojnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama