14 marca br. prezydent Przemyśla Robert Choma wydał decyzję zezwalającą na redukcyjny odstrzał dzików na terenie miasta. Akcja rozpoczęła się 20 marca br. i potrwa do końca 2017 roku.
Przez niszczycielską działalność człowieka dzikie zwierzęta zatraciły instynkt samozachowawczy i zaczęły podchodzić coraz bliżej ludzkich zabudowań. Sporo szkód, o czym wielokrotnie informowaliśmy, wyrządzały głównie dziki. Zezwolenie na zmniejszenie ich populacji poprzez tzw. odstrzał redukcyjny stało się faktem dzięki wydanej jeszcze w 2016 r. przez Polski Związek Łowiecki pozytywnej opinii zezwalającej na odstrzał 50 sztuk dzików[paywall]. – Pod koniec lutego tego roku przeprowadzona została wizja lokalna w terenie, mająca na celu ustalenie miejsc, w których zostanie przeprowadzona akcja odstrzału. Ustawione zostaną tam tablice ostrzegawcze – powiedział rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Tablice o treści „UWAGA. Obszar objęty odstrzałem dzików. Zachować szczególną ostrożność. Odstrzał prowadzony jest od 20.03.2017 r. do 31.12.2017 r.” stanęły na obrzeżach miasta, w rejonie: Lipowicy, kopca Tatarskiego i na terenach położonych przy ul. Fabrycznej i Kruhelu Wielkim.
– Decyzja prezydenta wynika z licznych skarg mieszkańców miasta Przemyśla oraz zarządów osiedli, dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ze strony pojawiających się w pobliżu budynków mieszkalnych na terenie miasta stad dzików. Zwierzęta te powodują także ogromne szkody w uprawach rolnych, w pobliżu domostw, na terenie cmentarzy. Dotychczas stosowane środki zapobiegawcze, czyli wypłaszanie zwierząt do granic Przemyśla, odkrzaczanie, apele o niedokarmianie zwierząt, nie przyniosły rezultatów. Populacja dzików rosła – podsumował W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy nie można ich uśpić i wywieźć gdzieś w Bieszczady?
Czy Ty myślisz że w Bieszczadach nie ma dzików?
Fizycznie odstrzał się jeszcze nie zaczął, bo jedno z kół nie może się dogadać z miastem. Także spokojnie
No i git, niech strzelają, ''śmiechu'' będzie kupa !!! MYŚLIWI MYLĄ DZIKI Z PSAMI, KOTAMI A NAWET LUDŹMI - WP.PL
ZBIERACZ CHRUSTU, SPACEROWICZKA, ROWERZYSTA, KOŃ I INNE OFIARY MYŚLIWYCH - WYBORCZA.PL
No to polecaj dalej !!! JEDLI KIEŁBASĘ Z DZIKA ZAKAZILI SIĘ WŁOŚNICĄ - TVP.INFO PODEJRZANA KIEŁBASA Z DZIKA - UWAGA.TVN.PL CAŁA RODZINA I ZNAJOMI Z PODEJRZENIEM WŁOŚNICY. ZJEDLI KIEŁBASĘ Z DZIKA - RADIOGDANSK.PL
No to chyba, jak się wydaje, do końca roku będzie strach wychodzić z hawiry !?!
Witam nie daje juz rady wariuje i wyrywam wlosy z glowy mam na glowa rodzine z dwoma dzieicakami ciagle sie kluca ciagle wierca a na dodatek maja psa ktory potrafi calymi dniami byc na balkonie i bez sekundy prxerwy szczeka jest to jork ja na prawde nie daje juz rady i mam momety takie ze boje sie ze zabije tego psa eychodze o 7 rano do pacy szczeka wracam i tez szczeka dodam ze mam 23 lata a czuje sie jak 50letnia osoba ktorej wszystko prxeszkadza ale postawcie sie na moim miejscu obojetnie co robie to jest slysze psa
nie dasz sobie rady z psem sąsiadów? zwłaszcza jak jest na balkonie? dziwne.
Czy nie można ich uśpić i wywieźć gdzieś w Bieszczady?
Czy Ty myślisz że w Bieszczadach nie ma dzików?
Fizycznie odstrzał się jeszcze nie zaczął, bo jedno z kół nie może się dogadać z miastem. Także spokojnie