100 lat temu, 18 maja 1920 roku, przyszedł na świat jako Karol Wojtyła. Dzisiaj z namaszczeniem świętowano 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.
Uroczyste przemarsze, wspólne modlitwy i pieśni w tym roku były niemożliwe. Ta wyjątkowa rocznica nie mogła jednak przejść bez echa. Wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku i Szkoła Podstawowa w Chałupkach – która[paywall] za patrona obrała właśnie Jana Pawła II – zapraszają na wystawę plenerową „Karol Wojtyła. Narodziny”.
Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, kolejne role życiowe i społeczne: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, papieża. Pontyfikat ukazany jest i z osobistej perspektywy, i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość Kościoła, Polski i świata. Wystawę przygotowaną przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II można obejrzeć przy Szkole Podstawowej w Chałupkach do 31 maja. Następnie trafi do kolejnych miejscowości gminy.
W szkole imienia Papieża Polaka – z okazji 100. rocznicy jego urodzin – powstała też izba pamięci, która uroczyście zostanie otwarta po ustaniu pandemii koronawirusa. Zebrano w niej cenne pamiątki: rzeczy osobiste, obrazy, pamiątkowe medale, książki i albumy. Szczególne miejsce zajmują w niej relikwie Ojca Świętego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze