Reklama

W 100. rocznicę urodzin Wielkiego Pasterza Kościoła

100 lat temu, 18 maja 1920 roku, przyszedł na świat jako Karol Wojtyła. Dzisiaj z namaszczeniem świętowano 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

Uroczyste przemarsze, wspólne modlitwy i pieśni w tym roku były niemożliwe. Ta wyjątkowa rocznica nie mogła jednak przejść bez echa. Wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku i Szkoła Podstawowa w Chałupkach – która[paywall] za patrona obrała właśnie Jana Pawła II – zapraszają na wystawę plenerową „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, kolejne role życiowe i społeczne: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, papieża. Pontyfikat ukazany jest i z osobistej perspektywy, i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość Kościoła, Polski i świata. Wystawę przygotowaną przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II można obejrzeć przy Szkole Podstawowej w Chałupkach do 31 maja. Następnie trafi do kolejnych miejscowości gminy.

Izba pamięci

W szkole imienia Papieża Polaka – z okazji 100. rocznicy jego urodzin – powstała też izba pamięci, która uroczyście zostanie otwarta po ustaniu pandemii koronawirusa. Zebrano w niej cenne pamiątki: rzeczy osobiste, obrazy, pamiątkowe medale, książki i albumy. Szczególne miejsce zajmują w niej relikwie Ojca Świętego. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama