Jarosławskie obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego odbyły się na terenie opactwa ss. Benedyktynek, które było jednym z organizatorów wydarzenia. W przygotowaniu przedsięwzięcia współuczestniczyli: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu, burmistrz Jarosławia oraz Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Przemyska.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mikołaja i Stanisława Biskupa, odprawioną pod przewodnictwem ks. prałata[paywall] Kazimierza Wójcikowskiego. Uroczystą homilię wygłosił ks. prałat Marian Rajchel. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta Jarosławia, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu oraz Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Przemyska.
Zebrani złożyli też wiązanki kwiatów przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na koniec odbyło się okolicznościowe spotkanie.
W związku z uroczystością Instytut Pamięci Narodowej zorganizował też kampanię społeczną „Zapal Światło Wolności”, zachęcając do zapalenia o g. 19.30 świec w oknach domów, na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze