Reklama

W 34. rocznicę stanu wojennego

19/12/2015 18:00

Jarosławskie obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego odbyły się na terenie opactwa ss. Benedyktynek, które było jednym z organizatorów wydarzenia. W przygotowaniu przedsięwzięcia współuczestniczyli: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu, burmistrz Jarosławia oraz Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Przemyska.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w  kościele św. Mikołaja i Stanisława Biskupa, odprawioną pod przewodnictwem ks. prałata[paywall] Kazimierza Wójcikowskiego. Uroczystą homilię wygłosił ks. prałat Marian Rajchel. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta Jarosławia, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu oraz Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Przemyska.

Zebrani złożyli też wiązanki kwiatów przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na koniec odbyło się okolicznościowe spotkanie. 

Reklama

W związku z uroczystością Instytut Pamięci Narodowej zorganizował też kampanię społeczną „Zapal Światło Wolności”, zachęcając do zapalenia o g. 19.30 świec w oknach domów, na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego. 


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama