Ok. 120 osób wzięło udział w konferencji zorganizowanej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu, w ramach X Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.
Wśród uczestników byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, SP nr 1 w Przemyślu, Zespołu Szkół w Ostrowie oraz klas gimnazjalnych SP nr 14 w Przemyślu, a także mieszkańcy miasta.
Inicjatorem i koordynatorem podkarpackich obchodów jest dr hab. prof. UR Wacław Wierzbieniec oraz Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W tym roku w organizację tego wojewódzkiego projektu włączyło się około 300 podmiotów (lokalnych samorządów, parafii, stowarzyszeń, szkół, bibliotek, muzeów itp.) z ponad 60 miejscowości, w tym również – po raz pierwszy – przemyska biblioteka pedagogiczna.
Honorowy patronat nad obchodami objął Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, zaś wydarzeniom odbywającym się w Przemyślu i powiecie przemyskim dodatkowo patronowali Robert Choma – prezydent Przemyśla oraz Jan Pączek – starosta przemyski.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie daliśmy biednym umrzeć oni nam teraz nie dają żyć.
PISoBOLSZEWIA inaczej nie potrafi: http://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/tvp-przeprasza-ambasador-izraela-za-wpis-na-twitterze,28938.html
Nie dla idiotów.https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=462
Nie daliśmy biednym umrzeć oni nam teraz nie dają żyć.
PISoBOLSZEWIA inaczej nie potrafi: http://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/tvp-przeprasza-ambasador-izraela-za-wpis-na-twitterze,28938.html
Nie dla idiotów.https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=462